توافق کنگره برای بودجه دفاعی ۷۳۸ میلیارد دلاری آمریکا

تهران-ایرنا- کمیته‌های خدمات نیروهای مسلح سنا و مجلس نمایندگان آمریکا درباره بودجه دفاعی ۷۳۸ میلیارددلاری برای سال مالی ۲۰۲۰ میلادی توافق کردند که در مقایسه با بودجه سال جاری میلادی ۳ درصد افزایش نشان می‌دهد.

خبرگزاری رویترز گزارش داد؛ اعضای کنگره روز دوشنبه درباره بودجه دفاعی که سیاست های وزارت دفاع آمریکا را در سال آینده میلادی ترسیم خواهد کرد، توافق کرده است. این سیاست شامل اقدام های جدید برای رقابت با چین و روسیه، مرخصی کارکنان فدرال و تشکیل نیروهای فضایی موردنظر «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا خواهد بود.

در این توافق تحریم ترکیه به دلیل خرید سامانه های دفاع موشکی روسی و پاسخی قاطعانه به تلاش های کره شمالی در توسعه سلاح های هسته ای خواسته شده است.

توافق اعضای کنگره درباره  قانون مجوز دفاع ملی یا NDAA بعد از ماه ها مذاکره بدست آمده و انتظار می رود قبل از آغاز تعطیلات کنگره درماه جاری میلادی تصویب شود.

این قانون شامل ۶۵۸.۴ میلیارد دلار برای وزارت دفاع و برنامه های امنیت ملی وزارت انرژی، ۷۱.۵ میلیارد دلار برای پرداخت جنگ های جاری خارجی، موسوم به بودجه «عملیات احتیاطی برون مرزی» و ۵.۳ میلیارد دلار بودجه اضطراری برای ترمیم خسارات ناشی از بلایای طبیعی است.

با توجه به این  که این قانون یکی از چند معدود قوانین مهمی است که کنگره هر ساله تصویب می کند ابزاری مهم برای مجموعه ای از اقدامات مهم سیاسی است که امورات مختلفی را از سطوح پرداختی نظامی تا مدرنیزه کردن، خرید یا توقف استفاده از کشتی ها یا هواپیماها را تعیین می کند.  در بودجه جدید افزایش ۳.۱ درصدی دستمزد سربازان پیش بینی شده که بیشترین میزان در  یک دهه گذشته است.

در توافق کمیته های کنگره تحریم هایی در  رابطه با خطوط لوله ترک استریم و نورد استریم ۲ علیه روسیه پیش بینی  و مانع همکاری مستقیم ارتش آمریکا و روسیه شده است.

روسیه با احداث این خطوط لوله نفتی تقویت تامین انرژی اروپا با دور زدن اوکراین را هدف قرار می دهد و اعضای کنگره دولت ترامپ را برای اقدامات بیشتری جهت توقف این پروژه ها با توجه به نزدیک بودن دوران تکمیل آنها تحت فشار قرار داده اند.

طرح بودجه امسال همچنین مانع اقدام پنتاگون در کاهش سربازان اعزامی به کره جنوبی به زیر ۲۸ هزار ۵۰۰ نفر می شود مگر این که وزیر دفاع آمریکا اعلام کند کاهش نیروها در این کشور به نفع امنیت ملی آمریکا است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =