مهلت ثبت نام رانندگان سرویس‌ مدارس در سامانه سپند تمدید شد

سنندج - ایرنا - رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش کردستان با اشاره به تمدید ثبت نام رانندگان سرویس‌های مدارس در سامانه سپند برای دریافت سهمیه بنزین، از رانندگان جا مانده بویژه مسافربرهای شخصی خواست هر چه سریعتر نسبت به ثبت نام خود در این سامانه اقدام کنند.

ایوب فیض‌پور روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در پی اجرای طرح سهمیه‌بندی سوخت و لزوم تخصیص مناسب سهمیه به ناوگان فعال در حوزه حمل و نقل عمومی شهری، تمهیدات لازم انجام و سهمیه‌ایی برای خودروهای بنزین سوز سرویس‌ مدارس تعیین شد.

وی اضافه کرد: بر این اساس تمام سرویس‌هایی که وظیفه حمل و نقل دانش‌آموزان را بر عهده دارند برای دریافت سهمیه بنزین باید در سامانه سپند (پایش حمل و نقل دانش‌آموزی) ثبت نام کرده باشند.

رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش کردستان با بیان اینکه در این زمینه سامانه سپند تا ۱۰ آذر برای ثبت نام رانندگان فعال شد، افزود: در این مدت تعداد زیادی از رانندگان بخصوص خودروهای دارای مجوز سرویس مدارس استان در این سامانه ثبت نام کردند.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه تعدادی از این رانندگان به خصوص مسافربرهای شخصی که بدون مجوز آموزش و پرورش اقدام به جابجایی دانش‌آموزان می‌کنند هنوز موفق به ثبت نام نشده‌اند،  مهلت ثبت نام در سامانه تا هفته آخر آذر ماه جاری تمدید شد.

فیض پور با بیان اینکه تعدادی از رانندگانی که اطلاعات‌شان در سامانه به ثبت رسیده است سهمیه بنزین خود را دریافت کرده و تعدادی نیز در حال دریافت آن هستند، گفت: رانندگانی که تاکنون موفق به ثبت نام در این سامانه نشده‌اند تا هفته آخر آذر فرصت دارند اطلاعات خود را به ثبت برسانند در غیر این صورت سهمیه بنزین به آنان تعلق نمی‌گیرد.

وی یادآور شد: برای ثبت نام در سامانه، ثبت استعلام‌های فردی راننده شامل تایید صلاحیت و استعلام خودرویی، معاینه فنی و مشخصات خودرو ضروری است، ضمن اینکه میزان سهمیه در نظر گرفته شده به سرویس مدارس تا سقف ۱۲۰ لیتر برای خودروهای تک سوز و ۸۰ لیتر برای خودروهای دوگانه سوز است.

در سال تحصیلی جاری حدود ۴۰ هزار دانش‌آموز مقاطع مختلف تحصیلی استان کردستان از سرویس مدارس استفاده می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =