شمار داوطلبان نمایندگی همدان به ۴۳۸ نفر رسید

همدان- ایرنا- دبیر ستاد انتخابات استان همدان گفت: ۴۳۸ داوطلب برای حضور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان نام‌نویسی کردند.

ابوالقاسم الماسی روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: پیشتر شمار داوطلبان ۴۲۰ تن اعلام شده بود که با رفع نقص مدارک از سوی داوطلبان ۱۸ نفر نیز به این آمار افزوده شد.

وی اظهار داشت: بعد از پایان زمان نام نویسی داوطلبان نمایندگی در ۱۶ آذر، بررسی صلاحیت داوطلبان در هیات‌های اجرایی آغاز شده و به مدت ۱۰ روز تا ۲۶ آذر صورت می گیرد.

الماسی اضافه کرد: جلسه بررسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی به صورت مشترک با حضور اعضای هیات اجرایی و نظارت صورت می گیرد اما اعضای هیات نظارت در فرایند بررسی صلاحیت اظهار نظری نمی کنند.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری همدان افزود: ملاک هیات اجرایی در بررسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس، مدارک و مستندات ارائه شده از سوی مراجع چهارگانه است.

الماسی با بیان اینکه دولت مجری قانون است اظهار داشت: یکی از شعارها و سیاست های اصلی دولت، وزارت کشور و استانداری عمل به مر قانون است بنابراین برگزاری انتخابات سالم، صیانت از حقوق داوطلبان و رای دهندگان و زمینه سازی برای حضور حداکثری در پای صندوق های اخذ رای در دستور کار است.

الماسی تاکید کرد: اجازه نمی دهیم در بررسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در هیات های اجرایی خارج از قانون تصمیم گیری شود.  

استان همدان با یک میلیون و ۷۶۰ هزار نفر جمعیت، ۱۰ شهرستان و هفت حوزه انتخابیه اصلی دارای ۹ کرسی در بهارستان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =