۱۹ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۱
کد خبرنگار: 1018
کد خبر: 83588908
۰ نفر

برچسب‌ها

مسوولان به وظایف ذاتی خود عمل کنند

یزد- ایرنا- دادستان تفت با بیان اینکه ما از مسئولان تنها انتظار عمل به قانون و وظیفه قانونی‌شان را داریم، گفت: خیلی از کارها وظیفه ذاتی ادارات است که آنها انجام نمی دهند و بعد دادستان و شورای تأمین درگیر می‌شوند.

رضا ملکی روز سه‌شنبه در نشست خبری افزود: به عنوان مثال چرا همان ابتدا جلوی ساخت و ساز در حریم رودخانه ها یا ساخت ساختمان چند طبقه گرفته نمی شود که بعد نیاز به حکم تخریب و ورود دادستان باشد.

وی ادامه داد: هر کارخانه ای قبل از تأسیس باید از محیط زیست مجوز بگیرد ولی می بینیم بدون مجوز ساخته می شود و بعد که دیده شد آلودگی دارد می خواهند جلوی آن را بگیرند؛ چرا از همان ابتدا بر ساخت آن نظارت نداشتند؟.

ملکی تصریح کرد: چنانچه از همان ابتدا جلوی برخی از کارها بر اساس وظایف ذاتی دستگاه ها گرفته شود دیگر نیازی به ورود دادستانی نیست.

دادستان تفت با بیان اینکه خبرنگاران چشم های جامعه هستند، گفت: آنها دردهای جامعه را منتقل می کنند و به قول معروف سوت زن های جامعه هستند.

وی امانت داری و بیان مشکلات به شکل واقعی را انتظاری خواند که از خبرنگاران می رود و افزود: نباید مشکلات، بزرگ نمایی شود یا بر روی آنها سرپوش گذاشته شود.

ملکی رسالت اصلی خبرنگاران را کمک به تعالی انسان ها خواند و گفت: وام دار هیچ فرد یا گروهی نشوید تا نگاه مردم نسبت به شما تغییر نکند.

وی با اشاره به انتخابات از خبرنگاران خواست قانون را رعایت کنند و از تبلیغات زودهنگام یا تخریب دیگر کاندیداها اجتناب کنند.

دادستان تفت با بیان اینکه ادعایی ندارم، گفت: بعد از مدتی از این استقبال می کنم که منتقدان من بیایند و حرف هایشان را بزنند.

ملکی ادامه داد: انتقادات ممکن است حرف حق باشد که می پذیرم و ممکن است حرف درستی نباشد که به عنوان یک مسئول باید آنها را بشنوم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =