مدارس سه شهر در کردستان تعطیل شد

سنندج - ایرنا - مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان گفت: با توجه به سرمای هوا و به منظور پیشگیری از شیوع بیماری سرماخوردگی بویژه آنفلوآنزا، مدارس شهری و روستایی سه شهرستان بیجار، دهگلان و دیواندره در این استان روز چهارشنبه تعطیل اعلام شده است.

علیرضا منتشلو روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تصمیم به تعطیلی این مدارس به پیشنهاد مدیران آموزش و پرورش و شبکه بهداشت و موافقت فرمانداران این شهرستان‌ها گرفته شده است.

وی افزود: روز گذشته نیز مسوولان محلی شهرستان بیجار تصمیم به تعطیلی تمام مدارس شهری و روستایی مقاطع مختلف تحصیلی این شهرستان،  شهر یاسوکند و بخش کرانی برای روزهای سه شنبه و چهارشنبه گرفتند.

مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان یادآور شد: مدارس مقاطع مختلف تحصیلی و مراکز پیش دبستانی شهرستان دیواندره،  شهرستان دهگلان و شهرستان بیجار روز چهارشنبه ۲۰ آذر در ۲ نوبت صبح و بعد از ظهر تعطیل است.

وی با بیان اینکه همچنین به دلیل بارش برف و احتمال لغزندگی معابر تمام مراکز پیش دبستانی سطح شهر و روستاهای بانه‌ در نوبت بعدازظهر امروز سه شنبه تعطیل است، گفت: در این میان تعطیلی مدارس بیجار، دیواندره و دهگلان به منظور پیشگیری از شیوع بیماری آنفلوانزا در بین دانش‌آموزان و در راستای رفاه حال خانواده‌ها است.

بیماری آنفلوآنزا یک عفونت حاد ویروسی دستگاه تنفسی است که در صورت سالم و فعال بودن سیستم ایمنی فرد مبتلا، عوارض بیماری بعد از طی دوره چند روزه تخفیف یافته و بهبودی حاصل می‌شود که در افراد مبتلا به بیماری های مزمن و نقص ایمنی و در موارد همه‌گیری، عوارض بیماری شدیدتر و مرگ‌ و میر بیشتری دارد.

آنفلوآنزا معمولا در فصول سرد سال بخصوص دی ‌و بهمن‌ ماه به دلیل ازدحام بیشتر شیوع و احتمال انتقال آن افزایش می‌ یابد زیرا در زمستان و پاییز مردم تمایل بیشتری دارند که در فضاهای سرپوشیده بمانند، همین مساله عامل تسریع انتقال ویروس از فردی به فرد دیگر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =