۱۹ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۱
کد خبرنگار: 2668
کد خبر: 83588831
۶ نفر

برچسب‌ها

ظرفیت ثبت نام طرح مسکن ملی در ایلام تکمیل شد

ایلام- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن امروز سه شنبه در این استان آغاز و با گذشت چند ساعت ظرفیت تکمیل شد.

علی اصغر کاظمی روز سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تکمیل ظرفیت ۱۰۰ درصدی سهم این استان در روز نخست ثبت نام این طرح، اظهار داشت: بر اساس اعلام سامانه ثبت نام طرح ملی مسکن در حال حاضر نیز ظرفیت دیگر شهرهای استان تکمیل شده است.

وی افزود: زمان ثبت نام در طرح مسکن ملی از ساعت ۱۰ صبح امروز ۱۹ آذرماه آغاز و در کمتر از چند ساعت ظرفیت ثبت نام در ایلام به اتمام رسید.

ثبت‌نام کنندگان پایش می‌شوند

کاظمی در بخش دیگری از این گفت‌و گو با بیان اینکه ممکن است بخشی از ثبت نام کنندگان در مرحله اول طرح مسکن ملی از شرایط لازم برخوردار نباشند، گفت: شرایط ثبت‌نام کنندگان بر اساس قانون ساماندهی مسکن پالایش می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بر همین اساس پیش‌بینی می‌شود تا پیش از پایان سال جاری، فرصت مجددی برای ثبت‌نام دیگر افراد واجد شرایط فراهم شود که فراخوان آن بعد از بررسی‌های لازم از سوی وزارت راه و شهرسازی اعلام خواهد شد.

وی همچنین ساخت واحدهای مسکونی این طرح در استان را به صورت آپارتمان عنوان کرد و ادامه داد: متاهل بودن، نداشتن خانه توسط خود و همسر، خانه اولی بودن، پنج سال سکونت در شهر مورد نظر و سبز بودن فرم «ج» آن‌ها (استفاده نکردن از تسهیلات و یارانه‌های ارگان‌های دولتی) از شرط‌های لازم ثبت‌نام متقاضیان در این طرح است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام با بیان اینکه زمین این واحدها نیز امسال قیمت گذاری می‌شود و پس از گذشت ۲ سال، در اقساط ۳۶ ماهه از متقاضیان دریافت می‌شود، گفت: پس از اتمام ثبت‌نام و پالایش متقاضیان، اراضی موردنیاز طرح در اختیار بنیاد مسکن قرار خواهد گرفت تا نسبت به ساخت واحدهای طرح مسکن ملی اقدام شود.

با آغاز ثبت نام طرح مسکن ملی برنامه ریزی لازم برای احداث پنج هزار و ۴۹۲ واحد طرح مسکن ملی در  استان ایلام انجام شده است که از این تعداد ۲ هزار و ۵۳۸ واحد از محل بازآفرینی شهری، یک هزار و ۶۷۳ واحد از منابع سازمان ملی زمین و مسکن و یک هزار و ۲۸۱ واحد نیز توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی احداث می شود.

در قالب طرح اقدام ملی مسکن قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور ساخته شود که از این تعداد ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد در بافت‌های فرسوده شهری و ۱۰۰ هزار واحد در شهرهای کوچک ساخته می‌شود.

متاهل و سرپرست خانوار بودن، سابقه پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا، توانایی پرداخت اقساط، توانایی تامین هزینه ساخت و نیز فاقد مالکیت مسکونی بودن از سال ۱۳۸۴ به بعد از جمله شرایط مورد نیاز برای متقاضیان دریافت مسکن ملی است.

استان ایلام با ۱۰ شهرستان ۵۸۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =