عملیات اجرایی خط دوم انتقال آب از خلیج فارس به کرمان از اسفند آغاز می‌شود

کرمان - ایرنا - نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: همزمان با بهره برداری از خط اول انتقال آب خلیج فارس، عملیات اجرایی خط دوم این طرح اسفند ماه امسال آغاز می‌شود. 

محمدرضا پورابراهیمی روز سه شنبه بعد از نشست مشترک مجمع نمایندگان کرمان که با حضور استاندار و مدیران شرکت های گل گهر و شرکت ملی مس و مدیرعامل شرکت انتقال آب در تهران بیان کرد: آخرین گزارش ارائه شده از وضعیت انتقال آب خلیج فارس نویدبخش آغاز بهره برداری از این خط در کرمان در پایان سال جاری است.
وی اظهار داشت: این پروژه که تا امروز نزدیک ۱۱ هزار میلیارد تومان منابع به خود اختصاص داده ابرپروژه ملی در کشور است.
پورابراهیمی اضافه کرد: با آغاز بهره برداری از این پروژه ۱۸۰ میلیون متر مکعب آب شیرین شده با ای سی پایین وارد استان کرمان می شود و بعد از تخصیص آب صنعت به مجموعه گل گهر و شرکت ملی مس، میزان تخصیص آب در نظر گرفته شده برای شرب براساس توافق با وزیر نیرو به میزان ۳۰ میلیون متر مکعب در سال برای شهر کرمان در سال آینده عملیاتی می شود. 
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این پروژه که نشان دهنده عزم مدیران و شرکتهای استانی برای انجام کارهای بزرگ ملی است و عزم ما را برای اجرای خط دوم مصمم تر کرد. 
پورابراهیمی افزود: در بازدید سه هفته قبل که از پروژه انتقال آب خلیج فارس از بندرعباس تا کرمان انجام دادیم شاهد اتفاقات بسیار مثبت در حوزه فعالیت شرکت قرار گرفتیم و براساس ظرفیت های مهمی همانند آب شیرین کن ها در دریا، خط مسیر بازگشایی شده به عرض حدود ۳۰ متر و طول حدود ۹۰۰ کیلومتر ظرفیت آماده ای برای اجرای خط دوم و سوم است.
وی ابراز داشت: خط دوم انتقال آب خلیج فارس با ۲۰۰ میلیون مترمکعب با هماهنگی انجام شده همزمان با بهره برداری فاز اول انجام می شود.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: مشارکت در این پروژه با شرکتهای بزرگ ملی و استانی خواهد بود و سهم مشارکت شرکتهای ملی مس و گل گهر براساس ظرفیت ارزشگذاری شده در خط اول است. 
وی بیان کرد: با آغاز اجرای خط دوم پیش بینی می شود طی دو سال و نیم آینده شاهد بهره برداری از دومین خط انتقال آب خلیج فارس به میزان ۲۰۰ میلیون مترمکعب آب در سال باشیم که آغاز تحولات بزرگ تامین آب واحدهای صنعتی در استان خواهد بود و نیاز واحدهایی که به شدت به آن نیاز دارند برطرف خواهد شد.
پورابراهیمی عنوان کرد: این اقدامات علی رغم همه تحریم ها و مشکلات داخلی و خارجی ایجاد شده که نشان از عزم مسوولان برای حل مشکلات مردم است.

کم آبی یکی از چالش های جدی استان کرمان بخصوص شهر کرمان است و بر همین اساس دولت حمایت  طرحهای آبرسانی در این منطقه از کشور را به جد دنبال می کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =