۱۹ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۳
کد خبرنگار: 2173
کد خبر: 83588802
۰ نفر

برچسب‌ها

ساخت موشک ناسا برای پرتاب به ماه پایان یافت

تهران- ایرنا- رییس سازمان فضایی آمریکا اعلام کرد که کار ساخت موشک غول پیکر این سازمان که قرار است فضانوردان آمریکایی را به ماه ببرد، به اتمام رسیده است.

به گزارش پایگاه اینترنتی ساینس الرت، به رغم تاخیرهای مکرری که تا کنون در کار ساخت این موشک به وجود آمده است، «جیم برایدنستاین» رییس سازمان فضایی آمریکا وعده داد که ماموریت ناسا به ماه در سال ۲۰۲۴ انجام می‌شود.

این راکت SLS بلندترین راکتی است که تا کنون ساخته شده طوریکه ارتفاع آن ۲۱۲ فوت (۶۵ متر) یعنی به اندازه یک ساختمان ۲۰ طبقه است؛ همچنین این قدرتمندترین راکتی است که قرار است قبل از جدا شدن از طبقه بالایی خود یعنی کپسول خدمه دار «اریون» به سرعت بی سابقه ۲۳ ماخ برسد. 

سازمان فضایی ناسا این موشک تکمیل شده را در یک رویداد خبری که دیروز در مرکز تاسیسات Michoud ناسا در نیواورلئان برگزار شد، به نمایش گذاشت. این موشک در اولین گام ناسا برای رسیدن به هدف خود برای فرود انسان بر ماه در سال ۲۰۲۴، ابتدا در سال ۲۰۲۱ کپسول بدون سرنشین «اوریون» را به اطراف ماه می‌برد. این ماموریت که « آرتمیس ۱» نام دارد احتمالا تا ژوئن ۲۰۲۰ آغاز می‌شود.

ناسا قصد دارد برای استخراج یخ‌های آبی ماه که در سال ۲۰۰۹ کشف شده‌اند، روی قطب جنوب قمر زمین فرود بیاید؛ ناسا این کار را هم برای اهداف حمایت از حیات و هم برای تجزیه هیدروژن و اکسیژن برای استفاده به عنوان سوخت پیشران موشک انجام می‌دهد. ناسا بازگشت به ماه را پیش زمینه‌ای برای اجرای ماموریت خود به مریخ در دهه ۲۰۳۰ می‌داند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =