نمایشگاه عکس بهانه توسعه گردشگری روستایی

تهران- ایرنا- نمایشگاه عکس‌های ایرانگردی بهانه‌ای برای افتتاح انجمنی است که با هدف توسعه گردشگری روستایی و حفاظت از محیط زیست فعالیت خود را آغاز می‌کند.

زیباست ایران و ایرانی عنوان نخستین نمایشگاه عکس جواد قارایی کارگردان مستندهای ایرانگرد در سیماست که تا ۲۷ آذر در تالار آبی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران به نمایش گذاشته می‌شود.

 جواد قارایی تهیه‌کننده، کارگردان و راوی سهگانه ایرانگرد در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: گشایش این نمایشگاه بهانه‌ای برای افتتاح انجمن نیک‌ورزی ایران‌گرد است که با هدف کارآفرینی در مناطق محروم ایران برای توسعه صنعت گردشگری و حفاظت از محیط زیست فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز می‌کند.

قارایی افزود: آموزش تعامل با گردشگران، تجهیز امکانات رفاهی و بهداشتی و کشف پتانسیل‌های جذب گردشگر از برنامه‌هایی است که برای یاری رساندن به اهالی روستا و مردم مناطق مختلف ایران برنامه‌ریزی شده است.

مناطق محروم کشور پتانسیل بالایی در جذب گردشگر دارد اما نبود شناخت کافی از این امکان همچنان بیکاری بیداد می‌کند و  می‌توان اشتغال نسل جوان در مناطق محروم را به حداقل رساند. 

وی درباره عکس‌های نمایشگاهش گفت: ۱۰۰ عکس از میان ۳۰ هزار قطعه انتخاب شده که در ۲۰ سال ایرانگردی از زیبایی‌های سرزمین‌مان ثبت کردم، این تصاویر در ابعاد ۷۰*۱۰۰ به نمایش گذاشته می‌شود. 

تهیه‌کننده برنامه ایرانگرد در پایان از تولید فصل چهارم این برنامه خبر داد و گفت: ایرانگرد نوروز ۱۴۰۰ از شبکه یک سیما روی آنتن خواهد رفت.

«زیباست ایران و ایرانی» عنوان نخستین نمایشگاه عکس جواد قارایی کارگردان مستندهای ایرانگرد است که به مدت یک هفته از ۲۲ تا ۲۷ آذر در تالار آبی، مجموعه فرهنگی، تاریخی نیاوران به بازدید عموم گذاشته می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =