تردد در جاده‌های تکاب بدون زنجیرچرخ امکان‌پذیر نیست

مهاباد- ایرنا- دبیر ستاد مدیریت بحران تکاب گفت: با توجه به بارش برف و لغزنده بودن مسیر، تردد در جاده‌های منتهی به این شهر بدون زنجیرچرخ امکان‌پذیر نیست.

حبیب‌الله شیوخی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: رانندگان خودروها و وسایل نقیله برای تردد در جاده‌های تکاب به ویژه گردنه سخت‌گذر «مایین‌بلاغ» در محور تکاب - شاهین‌دژ  از زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی استفاده کنند و سوخت کافی به‌همراه داشته باشند.

وی بیان کرد: با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی مبنی برتداوم بارش برف تا فردا در منطقه، شهروندان از سفرهای غیرضروری و تردد شبانه در جاده‌های تکاب خودداری کنند.

وی با بیان اینکه اکیپ‌های راهداری این شهرستان برای برف‌روبی و بازگشایی جاده‌ها به محورهای مواصلاتی از جمله محور تکاب - شاهین‌دژ اعزام شده‌اند، افزود: هم‌اینک جاده‌های منتهی به تکاب با وجود بارش برف باز است و تردد در آنها جریان دارد اما لازم است، رانندگان با احتیاط کامل و سرعت پایین تردد کنند.

وی بیان کرد: تردد در برخی از محورهای روستایی سخت‌گذر این شهرستان نیز به کندی صورت می‌گیرد که در صورت ضرورت اکیپ‌های راهداری برای بازگشایی محورهای روستایی اعزام خواهند شد.

دبیرستاد مدیریت بحران تکاب تاکید کرد: شهروندان پیش از سفر، وضعیت جاده‌ها را از اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و پلیس راه مطلع شوند.

تکاب با ۸۱ هزار نفر جمعیت در منطقه‌ای کوهستانی و سردسیر و با جاده‌های برف‌گیر و سخت‌گذر در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده و زمستان‌هایی پربارش، طولانی و طاقت‌فرسا دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =