۱۵۰ میلیارد ریال برای تجهیز دانشگاه کوثر بجنورد اختصاص یافت

بجنورد- ایرنا- ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل و تجهیز دانشگاه کوثر بجنورد، به عنوان تنها مرکز آموزش عالی دخترانه شرق کشور اختصاص یافت.

نماینده مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه، جاجرم و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب در جشن روز دانشجوی این دانشگاه اظهار داشت: ساختمان آموزشی ۱۹ مهر دانشگاه کوثر بجنورد که در سایت اداری ارکان ساخته می شود از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار است که این اعتبار برای تکمیل و تجهیز آن در نظر گرفته شده است.

علی قربانی ابراز امیدواری کرد که در سال آینده نیز برای این واحد آموزشی اعتبار مورد نیاز تصویب شود.

به گزارش ایرنا، دانشگاه کوثر به عنوان تنها مرکز تک‌جنسیتی آموزش عالی در شرق کشور، با کمبود فضای آموزشی، فرهنگی، پژوهشی و اداری روبه‌رو است و اکنون تمام فضاهای در اختیار این مجموعه، استیجاری است.

سایت این دانشگاه در گستره ۸۷ هکتار ساخته می شود که در سفر سال ۹۱ رهبر معظم انقلاب به استان خراسان شمالی ۶۰ میلیارد ریال برای ساخت آن اختصاص یافت اما پس از آن به دلیل کمبود اعتبار، اجرای این طرح متوقف شده بود.

رییس دانشگاه کوثر بجنورد نیز در این آیین روز دانشجو  را نماد استکبارستیزی خواند و گفت: همواره دانشجویان در رشد و آگاهی جامعه و مبارزه با استکبار در صف اول بوده اند و حتی در این راه شهیدان زیادی تقدیم کرده اند.

دکتر علیرضا حسینی بر لزوم ایجاد فضای شاداب در دانشگاه ها تاکید کرد و گفت: باید در مراکز آموزش عالی، تحرک، پویایی و سرزندگی وجود داشته باشد زیرا وقتی جامعه رشد خواهد کرد که زنده و پویا باشد.

وی افزود: اگر در جامعه دانشگاهی پویایی و شادابی نباشد فعالیت های آموزشی نیز به اهداف خود نخواهد رسید.

دانشگاه کوثر بجنورد، ویژه دختران، سال ۹۱ با هفت رشته و جذب ۲۵۰ دانشجو فعالیت آموزشی خود را آغاز کرد و اکنون رتبه دوم شمار دانشجویان را در بین دانشگاه های تک جنسیتی کشور دارد.  

هم اکنون افزون بر ۳ هزار دانشجو در سه دانشکده علوم انسانی، علوم پایه و فنی و مهندسی این دانشگاه زیر نظر ۵۴ استاد و عضو هیات علمی تحصیل می کنند.

در پایان مراسم جشن روز دانشجوی دانشگاه کوثر به شماری از دانشجویان فعال در حوزه های مختلف جوایزی اهدا شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =