۱۹ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۱
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83588732
۰ نفر

برچسب‌ها

جشنواره ملی سفیران سلامت در مدارس البرز کلید خورد

کرج - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت: جشنواره ملی سفیران سلامت در مدارس این استان  با مشارکت ۸۰ هزار دانش آموزدر سال تحصیلی ۹۹-۹۸ کلید خورد.

سالار قاسمی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه سلامتی از نعمت‌های ارزشمند خداوند است، اظهارداشت: بدون سلامتی بسیاری از فعالیت‌ها امکان‌پذیر نیست از این رو نیاز به ارتقای سلامت در جامعه و افراد وجود دارد.
 رعایت بهداشت فردی ، محیط و تذکر رعایت آن به دیگران از جمله وظایف سفیران سلامت در مدارس است. سفیران سلامت باید حق سلامت را در مدرسه ادا کرده و مسائل مربوط به سلامت را به همکلاسی، معلمان، خانواده و شهروندان انتقال دهند .
مدیرکل آموزش و پرورش البرز اضافه کرد: آموزش های زیست محیطی از دیگر محورهای آموزشی سفیران سلامت در مدارس البرز است.
قاسمی عنوان کرد: در این برنامه به جامعه هدف در مدارس آموزش های خود مراقبتی و پیشگیری از ابتلا به بیماری ها ارائه می شود.دانش آموزان پس از فراگیری نکات بهداشتی برای فرهنگ سازی روانه خانه و جامعه می شوند.
مدیرکل آموزش و پرورش ادامه داد: همه ساله جشنواره سفیران سلامت در بخش های خود مراقبتی، تغذیه سالم، اهمیت ورزش و تحرک بدنی ، نقش محیط زیست و راه های حفاظت از آن برای دانش آموزان پایه های مختلف تحصیلی اجرا می شود.
وی گفت: دانش آموزان در این جشنواره با ارائه آثاری از جمله عکاسی، نقاشی، فیلم کوتاه، روزنامه دیواری، مقاله ، داستان کوتاه و سرود شرکت می کنند.
قاسمی تاکید کرد: برای دانش آموزان سفیران سلامت کارت ویژه صادر شده است.
استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموزدارد

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =