۱۹ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۴
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 83588692
۰ نفر

برچسب‌ها

احداث ۳۵۰ خانه عالم در لرستان

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان گفت: تاکنون ۳۵۰ خانه عالم به منظور ارائه خدمات فرهنگی و مذهبی در این استان احداث شده است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سعید مهدوی امین روز سه شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد افزود: توسعه و ترویج خانه های عالم یکی از گام های مهم تبلیغات اسلامی و حمایت از روحانیون در مناطق محروم است.

وی با بیان اینکه  حضور روحانیون در مناطق روستایی و شهری استان نقش مهم و راهبردی در کاهش میزان آسیب ها و معضلات اجتماعی دارد اظهار داشت: در حال حاضر ۱۴۵ روحانی در روستاها و مناطق محروم لرستان مستقر و مشغول فعالیت هستند.

وی با اشاره به فعالیت شورای هیات های مذهبی در شهرستان های مختلف لرستان عنوان کرد: در حال حاضر ۲هزار و ۴۰۰ هیات مذهبی ثبت شده  و ۲ هزار و ۵۰۰ هیات در سطح استان فعالیت دارند.

حجت الاسلام مهدوی امین در ادامه با اشاره به فعالیت کانون های فرهنگی، انجمن های اسلامی و انجمن بانوان فرهیخته وابسته به اداره کل تبلیغات اسلامی در سطح استان ادامه داد: هم اکنون پنج دبیرستان علوم و معارف اسلامی در پنج شهرستان لرستان فعال است.

وی با اشاره به مردمی بودن این نهاد و  اعزام مبلغ به نقاط مختلف استان گفت: در سال هزاران مبلغ برای امر تبلیغ به نقاط مختلف و محروم لرستان اعزام می شوند.

وی افزود: حضور جوانان و نوجوانان در برنامه ها و فعالیت های تبلیغات اسلامی پررنگ بوده  و در این راستا ۸۰۰ گفتمان دینی دانش آموزی، دانشجویی و حوزوی در استان برگزار شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =