امدادرسانی هلال‌احمر به سه هزار نفر در ۷۲ ساعت گذشته

تهران - ایرنا - رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به سه هزار و ۳۸ نفر از هموطنان متاثر از حوادث جوی در ۷۲ ساعت گذشته خبر داد و اعلام کرد: امدادرسانی‌ها در استان‌های بوشهر، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان و هرمزگان ادامه دارد.

مرتضی سلیمی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اشاره به آخرین گزارش های ثبت شده عملیات امدادرسانی در حوادث جوی (برف و کولاک و سیل و آبگرفتگی در ۷۲ ساعت گذشته) گفت: در این مدت هموطنان ۱۹ استان آذربایجان شرقی و غربی، اصفهان، اردبیل، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، قزوین، کردستان، کرمانشاه، لرستان، مازندران، مرکزی، هرمزگان و همدان متاثر از برف و کولاک و سیل و آبگرفتگی بوده اند.

وی ادامه داد: همچنین خدمات امدادی به هموطنان ساکن در ٣۵ شهر، روستا، مناطق عشایرنشین و ۴٣ محور کوهستانی با حضور نیروهای امدادی در ۷۲ ساعت گذشته  ارائه شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به فعالیت ۸۶ تیم عملیاتی هلال احمر متشکل از ۴۲۸ امدادگر و نجاتگر در ۱۹ استان متاثر از حوادث جوی گفت:‌ ۲۰ نفر از هموطنان متاثر از حوادث جوی به مناطق امن منتقل شده اند، ۱۸۰ نفر خدمات اسکان اضطراری و موقت دریافت کردند و سرنشینان ۲۵۸ دستگاه خودرو از برف و کولاک رهاسازی شدند و ۷۹ واحد مسکونی هم از آب تخلیه شد.

سلیمی درباره توزیع اقلام غذایی و امدادی در میان متاثران از حوادث جوی نیز گفت: در ۷۲ ساعت گذشته ۶۶۷ تخته پتو، ۲۰۶ تخته موکت، یکهزا و ۴۰۹ کیلوگرم نایلون، ۸۶ بسته غذایی، ۱۲۵ قرص نان، ۶۶۳ قوطی کنسرو، ۳۰۲ بطری آب معدنی، ۵۷۷ کیلوگرم برنج، ۲۰۰ کیلوگرم روغن و ۴۸۵ بسته بیسکویت میان متاثران توزیع شده است.

وی از هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری عمومی یا پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره اضطراری ملی ۱۱۲ تماس بگیرند.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر اعلام کرد: تلفن گویای «ندای امداد» با شماره ۱۱۲ در هر جا که پوشش تلفن همراه وجود داشته باشد، بدون نیاز به سیم کارت در دسترس است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =