۳۷ هزار متر از اراضی ملی جنوب پایتخت رفع تصرف شد

تهران- ایرنا- سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ورامین گفت: ۳۷ هزار متر از اراضی ملی واقع در پلاک موسوم به حسین آباد بخش جواد آباد این شهرستان رفع تصرف شد.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، اصغر سپه وند با اعلام این خبر اظهار داشت: متصرف پس از تصرف این اراضی اقدام به شخم و شیار غیرقانونی کرده بود که با پیگیری های به عمل آمده حکم قطعیت یافته از سوی مراجع قضائی مبنی بر رفع تصرف صادر و با حضور عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان و نیروی انتظامی این اراضی بازپس گیری و به دولت بازگردانده شد.

وی رویکرد پیشگیرانه در حفاظت از اراضی ملی را اولویت مهم منابع طبیعی در اقدامات حفاظتی دانست و تصریح کرد: با توجه به اهمیت عرصه های منابع طبیعی، نظارت بر این عرصه ها به صورت مستمر توسط اکیپ های گشت و مراقبت یگان حفاظت منابع طبیعی انجام می شود و با هرگونه دست اندازی و تصرف غیرقانونی به اراضی ملی و منابع طبیعی به شدت برخورد خواهد شد.

این مسئول منابع طبیعی شهرستان ورامین با اشاره به تعامل خوب و موثری که با دستگاه قضائی وجود دارد خاطر نشان کرد: برخورد صریح و بدون اغماض با متصرفان غیر قانونی و اجرای احکام صادره مورد تأکید دستگاه قضائی و مجموعه منابع طبیعی می باشد.

سپه وند یادآور شد: شهرستان ورامین دارای ۲۲۰ هزار هکتار اراضی ملی است که حدود ۱۹۶هزار هکتار آن جزو مراتع محسوب می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =