۱۹ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۶
کد خبرنگار: 2330
کد خبر: 83588678
۰ نفر

برچسب‌ها

کار بزرگ ترامپ از نگاه حامیان رژیم صهیونیستی

تهران- ایرنا- اجلاس شورای «اسرائیل-آمریکا» به محفلی برای تقدیر حامیان رژیم صهیونیستی از رئیس جمهوری آمریکا تبدیل شده بود به‌گونه‌ای که «شلدون ادلسون» سرمایه‌دار یهودی-آمریکایی در حضور دونالد ترامپ، بزرگترین کار رئیس جمهوری آمریکا برای این رژیم را «پایان دادن به توافق هسته‌ای ایران» برشمرد.

تارنمای آمریکایی «موندووایس» که گرایش‌های ضد صهیونیستی دارد، در گزارشی، اظهارات ترامپ در نشست یکشنبه‌شب(۱۷ آذر) اجلاس شورای «اسرائیل-آمریکا» را که با حضور ثروتمندان یهودی همچون ادلسون و همسرش «میریام» برگزار شد شوکه‌کننده دانست.

ترامپ گفت: «به ادلسون گفتم به نظرت بزرگترین کاری (که آمریکا برای اسرائیل انجام داده) چه بوده؛ انتقال پایتخت اسرائیل به اورشلیم (قدس) یا به رسمیت شناختن ارتفاعات جولان به عنوان خاک اسرائیل>» او پاسخ داد: «هیچکدام، بزرگترین کاری که برای اسرائیل انجام دادید لغو و پایان دادن به توافق فاجعه‌بار و یکطرفه (برجام) بود که در دولت باراک اوباما بدست آمد.»

ترامپ به او پاسخ داده «هرگز فکرش را هم نمی‌کردم؛ با تو موافقم، اگر می‌خواهی حقیقت را بدانی با تو موافقم.»

رئیس جمهوری جمهوریخواه آمریکا در سال ۲۰۱۵ گفته بود، ادلسون از رقیب وقتش حمایت می‌کند. او گفته بود ادلسون دلارهای زیادی را به مارکو روبیو خواهد داد زیرا فکر می‌کند می‌تواند با این کار  او را به عروسک خیمه‌ شب‌بازی کاملی تبدیل کند.

ترامپ همچنین گفته، یهودیان آمریکا به اندازه کافی اسرائیل را دوست ندارند؛ او تابستان پارسال نیز از بی‌وفایی یهودیان آمریکا به اسرائیل صحبت کرده بود.
او گفته، جنبش تحریم، منع سرمایه‌گذاری و بایکوت رژیم صهیونیستی به سوژه‌ای جذاب در بین اعضای حزب دموکرات تبدیل شده است و برخی از سیاستمداران می‌خواهند اسرائیل را مرعوب کنند. به عنوان رئیس جمهوری می‌خواهم روشن کنم که دولتم کمپین اخیر علیه اسرائیل را محکوم می‌کند.
وی افزود: برخی از اعضای چپ افراطی در کنگره به این تلاش بین‌المللی ملحق شده‌اند.

ترامپ باوجود مخالف‌های جهانی، قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت.
او همچنین در این نشست گفته، «داماش جرد کوشنر که علاقه‌ زیادی به اسرائیل دارد، تنها کسی است که می‌تواند پیمان صلح بین صهیونیست‌ها و فلسطینی‌ها را منعقد کند.»
ترامپ در عین حال، خود را بهترین دوست رژیم صهیونیستی در کاخ سفید دانست و گفت: یهودیان آمریکا اشتباه کردند که به دموکرات‌ها در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما رأی دادند.

وی خطاب به جمع حاضر گفت: بسیاری از شما به افرادی در دولت قبلی رأی دادید؛ یک روز باید در مورد این کار به من توضیح دهید؛ زیرا فکر نمی‌کنم آنها علاقه چندانی به اسرائیل داشته باشند.
۲۰۲۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

سرخط اخبار جهان