مومنی: میزان اعتیاد در قم از میانگین کشوری پایین‌تر است

قم – ایرنا- دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور بابیان این‌که میزان اعتیاد در قم از میانگین کشوری بسیار پایین‌تر است گفت: آنچه موجب نگرانی است کاهش سنی معتادان در کشور است.

اسکندر مومنی روز سه‌شنبه در دیدار با آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی از مراجع تقلید، افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی در یک سال گذشته دستاوردهای بسیار خوبی در حوزه مقابله، مبارزه و پیشگیری از مواد مخدر به دست آورده است.

وی گفت: میزان کشفیات صورت گرفته انواع مواد مخدر در یک سال گذشته ازنظر کمی و کیفی در تاریخ جمهوری اسلامی بی‌سابقه است.

وی در ادامه گفت: امضای تفاهم‌نامه میان ستاد مبارزه با مواد مخدر و آموزش‌وپرورش و تدوین طرح «یاری گران زندگی» به‌منظور استفاده از ظرفیت معلمان و مدارس کشور و همچنین امضای تفاهم‌نامه با حوزه‌های علمیه به‌منظور استفاده از ظرفیت علما و مبلغان در یک سال گذشته محقق شده است.

مومنی ادامه داد: ۱۹۶ هزار نفر ساعت دوره آموزشی برای معلمان سراسر کشور برگزارشده است تا معلمان و مربیان مدارس به نحوه علمی پیشگیری از مواد مخدر آشنا شوند.

وی بابیان اینکه بیش از ۷۴ درصد کشفیات صورت گرفته در استان‌های شرقی کشور بوده است گفت: تعداد شهدای انتظامی مبارزه با مواد مخدر نسبت به سال گذشته ۸۰ درصد کاهش‌یافته است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با تاکید بر اینکه وفاق خوبی برای مقابله با مواد مخدر در کشور ایجادشده است ادامه داد: ضربه به قاچاقچیان بزرگ در یک سال گذشته در اولویت کاری ستاد مبارزه با مواد مخدر بوده است که در این زمینه اقدام‌های خوبی انجام‌شده است.

مومنی اضافه کرد: اعتبارات ستاد مبارزه با مواد مخدر در سال آینده حدود ۱۹ درصد نسبت به امسال افزایش‌یافته است که انتظار داریم شرایط آماری کشور در حوزه مقابله، پیشگیری، درمان و کاهش نسبت به سال جاری بهبود یابد.

وی موضع‌گیری مراجع و علما در حوزه کاهش آسیب‌های مواد مخدر را ضروری دانست و ادامه داد: هشت دوره آموزشی برای طلاب آقا و خانم در قم برگزارشده است تا در ایام خاص، این مبلغان در حوزه پیشگیری از مواد مخدر اقدام‌های فرهنگی لازم را انجام دهند.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: مبلغان در طول سال به سراسر کشور اعزام می‌شوند که این موضوع ظرفیت مناسب برای کار فرهنگی در حوزه پیشگیری از آسیب‌های مواد مخدر ایجاد کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =