دومین پیوند کبد در یزد انجام شد

یزد- ایرنا - مسوول روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: دومین پیوند کبد در استان یزد با اهدای عضو یک زن ۳۱ ساله مرگ مغزی انجام شد.

آیت الله قهرمانی روز سه‌شنبه به ایرنا افزود: اهدای این عضو که سی و نهمین اهدا عضو در سال ۹۸ است با ایثار و فداکاری خانواده مرحومه اکرم مهدی بهادرانی ساکن یزد در بیمارستان شهید دکتر رهنمون این استان به وقوع پیوست.

وی اظهار داشت :با این اقدام خداپسندانه و رضایت خانواده اعضای بدن این ایثارگر شیراز نجات بخش جان هموطنان شد.

 پیوند کبد از اعمال جراحی بسیار حساس و با هزینه بالا است و در کشور ما پیوند اعضا به صورت کاملا رایگان انجام می شود این در حالی است که پیوند کبد برای بیماران در اروپا ٣٤٠ هزار دلار، در آمریکا ٤٥٠ هزار دلار و در ترکیه ١٥٠ هزار دلار هزینه در پی دارد.

 بخش پیوند کبد بیمارستان شهید صدوقی یزد با برخورداری از ٩ تخت فعال و وجود فوق تخصص‌های جراحی پیوند کبد، گوارش، پاتولوژی، پرستاران آی سی یو پیوند، کارشناسان اتاق عمل پیوند، کارشناسان بیهوشی پیوند، پرستار و متخصص که همگی در این زمینه آموزش دیده اند، فعالیت خود را آغاز کرده است.

نخستین پیوند کبد در آبان ماه سالجاری در یزد انجام شد.

به گفته پزشکان اعضای قابل‌ اهدای فرد مرگ مغزی شامل قلب، ریه‌ها، کبد، روده‌ها، لوزالمعده، کلیه‌ها و برخی بافت‌های بدن از جمله پوست، قرنیه، تاندون، غضروف، استخوان و دریچه قلب است.

سال گذشته ۴۰ مورد اهدای عضو در استان یزد ثبت شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =