دنبال جریان‌سازی در حوزه تعلیم و تربیت باشیم

تهران- ایرنا- رییس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش گفت: همه ما باید به جای عملکرد واکنشی به‌ صورت کنشی عمل کرده و به دنبال جریان‌سازی تعلیم و تربیت باشیم.

 به گزارش روز سه شنبه مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش، فریبرز حمیدی در جمع کارکنان روابط عمومی این وزارتخانه اظهار داشت: ارتقای جایگاه تعلیم و تربیت از مهمترین وظایف روابط عمومی‌ها است و روابط عمومی باید توانمندی‌های آموزش‌ و پرورش را به تصویر بکشد.
وی تصریح کرد: کارکرد اصلی روابط عمومی، تلاشی آگاهانه، برنامه‌ ریزی‌ شده و مستمر برای ایجاد و حفظ حسن تفاهم میان یک سازمان و عموم افراد جامعه است بنابراین باید برای تشخیص موقعیت‌ها و رفع مشکلات تلاش کند.

وی از روابط عمومی به‌عنوان محلی برای طرح ایده‌های جدید و فکرهای سازنده و خلاقیت یاد و تصریح کرد: روابط عمومی مغز متفکر و موتور محرکه و شریان حیاتی آموزش‌وپرورش است.

حمیدی خاطرنشان کرد: در حوزه رسانه باید با ارائه یک مدیریت یکپارچه و هماهنگ در ستاد و استان بسترسازی لازم را برای سیاست‌های رسانه‌ای وزارت آموزش‌وپرورش در راستای ارتقای نظام تعلیم و تربیت فراهم کنیم.

وی ادامه داد: ارتقای جایگاه تعلیم و تربیت از مهم‌ترین وظایف روابط عمومی است بنابراین باید برای به تصویرکشیدن توانمندی‌ها این دستگاه پهن پیکر و انسان ساز تلاش کنیم به طوری که از ظرفیت‌های نهفته این وزارتخانه بتوان بهره برداری بیشتری کرد.

وی همچنین بر رعایت سه اصل سرعت، دقت و کیفیت در روابط عمومی تأکید کرد و گفت: در این راستا ارائه منشور یکپارچه سیاست‌های رسانه‌ای، ارتباط بیشتر با رسانه‌ها، صاحب‌نظران و مخاطبان آموزش‌ و پرورش از برنامه‌های مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش خواهد بود.

در این جلسه تعدادی از کارکنان مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی به ارائه نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند.

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش روز ۱۳ آذرماه فریبرز حمیدی را به عنوان رییس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش معرفی کرد.

حمیدی، پیش از این مشاور و جانشین وزیر آموزش‌ و پرورش در ستاد مدرسه محوری، سرپرست مرکز برنامه‌ریزی نیروی انسانی، معاون برنامه‌ریزی آموزش منابع نیروی انسانی، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌ و پرورش شهر تهران و معاون رسانه‌ای و فرهنگی روابط عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =