بیش‌از ۴۵ هزار مشترک در سیستان و بلوچستان از نعمت گاز بهره‌مند شدند

زاهدان- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز سیستان و بلوچستان گفت: ۴۵ هزار و ۲۷۶ مشترک در این استان از نعمت گاز بهره‌مند شدند.

رضا پنجابی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۳۰ هزار و ۶۳۴ خانوار در زاهدان، ۱۳۷ خانوار در زابل، ۱۳ هزار و ۷۷۹ خانوار در ایرانشهر و ۷۲۶ خانوار روستایی تاکنون از نعمت گاز در سیستان و بلوچستان بهره‌مند شدند.

وی گفت: هماینک در زاهدان ۱۴ هزار و ۴۶۷، زابل ۴۶۷، ایرانشهر ۱۲ هزار ۵۷۴، محمدان ۵۲۴ و روستایی ۵۴۱ علمک گاز نصب شده است.

مدیرعامل شرکت گاز سیستان و بلوچستان افزود: با توجه به لوله‌گذاری‌های انجام شده در سطح شهر زاهدان این شرکت آماده واگذاری تعداد بیشتری اشتراک به شهروندان متقاضی است.

وی به تخصیص وام پنج میلیون تومانی به متقاضیان جهت کمک هزینه لوله کشی و خرید اشتراک گاز نیز اشاره و بیان کرد: تعرفه‌های مرتبط با حق انشعاب مطابق تعرفه شرکت ملی گاز ایران و براساس زیربنای منزل محاسبه و قابل پرداخت است که در این مورد برخی معافیت‌ها برای خانواده‌های شهدا، جانبازان، کمیته امداد و بهزیستی اعمال می‌شود.

به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان با گستره ۱۸۸ هزار و ۲۲۲ کیلومترمربع (معادل ۱۱.۵ درصد مساحت کشور) و بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت آخرین استان فاقد شبکه گاز کشور به شمار می‌رود که دولت یازدهم و دوازدهم عزم خود را جزم کرده تا مردم این استان دور افتاده را از نعمت گاز شهری برخوردار کند و رنج سال‌ها حمل سیلندرهای گاز مایع را از آنان بزداید.

این طرح، اهداف چندگانه‌ای را دنبال می‌کند که از جمله آنها می‌توان به گازرسانی به نیروگاه‌ها، صنایع پتروشیمی، واحدهای صنعتی و ساخت خطوط فرعی و شبکه‌های شهری برای مصارف خانگی، تجاری و صنعتی اشاره کرد.

پس از اجرای طرح انتقال گاز از عسلویه به ایرانشهر و گازرسانی شهری در این شهر عملیات اجرای لوله گذاری و انتقال گاز از ایرانشهر به زاهدان انجام شد و هم اینک شهر زاهدان در حال گازرسانی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =