خبرگزاری ها باید به خواسته ی مردم توجه کنند

بیروت - ایرنا - «زیاد حرفوش» مدیرعامل خبرگزاری ملی لبنان گفت: کسب و نشر اخبار دقیق و درست، رسالت و امانت همه ی خبرگزاری های کشورهای منطقه ی خاورمیانه است و این خبرگزاری ها باید به خواسته ی مردم توجه کنند.

وی امروز (سه شنبه) در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در بیروت با اعلام این مطلب افزود: ما آماده همکاری با دوستان خود در ایران و کشورهای همسایه و عربی هستیم و این همکاری باید در یک سازوکار مناسب و برنامه ریزی شده باشد.

حرفوش که ماه گذشته به عنوان مدیر عامل خبرگزاری ملی لبنان منصوب شده است از «سید ضیاء هاشمی» همتای ایرانی خود به خاطر ارسال نامه ی تبریک به وی، قدردانی و تاکید کرد: آمادگی داریم توافق نامه هایی امضا کنیم که منافع هر دو خبرگزاری و هر دو کشور به ویژه در موضوع انتقال درست خبر و گفتمان رسانه ای را مراعات و تامین کند.

مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) ماه گذشته در نامه ی تبریک به «زیاد حرفوش» به مناسبت انتصابش ، خواستار گسترش مناسبات رسانه ای میان ایران و لبنان شده بود.

حرفوش در ادامه اظهار داشت: خبرگزاری ها نباید فقط سخنگوی دولت ها باشند بلکه باید هدفمند و در سایه ی آرامش، همه ی صداها و اخبار همه ی مناطق را پوشش دهند.

مدیرعامل خبرگزاری ملی لبنان خاطر نشان کرد: این پوشش باید دقیق، کامل و سریع باشد و دقت در خبر نباید فدای سرعت آن بشود. شتاب در انتشار خبر برای خبرگزاری ها فایده ای نخواهد داشت زیرا یک خبرگزاری با یک موسسه تجاری تفاوت دارد.

حرفوش با اشاره به جنبش اصلاحی و اعتراضی مردم لبنان، گفت: لبنان در پنجاه و سه روز گذشته شاهد تظاهراتی است که دلیل اصلی آن اقتصادی و اعتراض به اوضاع معیشتی است. نقش خبرگزاری در این جنبش، انتقال خواسته های جوانان در خیابان ها است. در عین حال ما از فضای آرام محافظت و به دور از فعالیت های تنش ساز رسانه ای، اطلاع رسانی می کنیم.

خبرگزاری ملی لبنان، عضو ائتلاف خبرگزاری های کشورهای جنبش عدم تعهد (ناناپ) و هم چنین عضو سازمان خبرگزاری های آُسیا و اقیانوسیه (اوآنا) است.

این خبرگزاری، وابسته به وزارت اطلاع رسانی در چهار نوبت (شیفت) کاری، فعالیت و با ۲۴۰ خبرنگار، دبیر و سردبیر روزانه حدود ۳۰۰ خبر به صورت رایگان و از طریق تارنما (سایت) اینترنتی منتشر می کند و مهم ترین منبع اطلاع رسانی رسمی لبنان به شمار می رود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =