۱۹ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۵
کد خبرنگار: 1935
کد خبر: 83588536
۰ نفر

برچسب‌ها

بارش‌های پاییزی در همدان تداوم دارد

همدان - ایرنا - کارشناس اداره‌کل هواشناسی همدان گفت: موجی از یک سامانه ضعیف از آسمان همدان در حال گذر است که با ورود آن به صورت متناوب بارش‌ باران و ریزش برف در این استان پیش‌بینی می‌شود.

محمدحسن باقری‌شکیب روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعت آینده صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: پنجشنبه شب با نفوذ سامانه بارشی از سمت غرب کشور برای برخی از نقاط استان ابتدا بارش پراکنده خواهیم داشت اما روز جمعه سامانه بارشی در بیشتر مناطق استان تقویت می‌شود و تا بعدازظهر شنبه این سامانه بارشی فعالیت می‌کند.

باقری‌شکیب عنوان کرد: در این مدت برای مناطق غربی و کوهستانی استان ریزش ضعیف برف و دیگر نقاط استان بارش پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این سامانه به طور نسبی ضعیف است، اضافه کرد: در پی فعالیت این سامانه، از روز شنبه دمای هوای بیشتر نقاط استان بین ۲ تا سه درجه سانتی‌گراد افزایش می‌یابد.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته نهاوند با هشت درجه سانتی‌گراد بالای صفر بیشترین و گل‌تپه با ۶ درجه سانتی‌گراد زیر صفر، کمترین دمای استان را داشته‌اند.

باقری‌شکیب اظهار داشت: دمای بیشینه هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته هفت درجه سانتی‌گراد بالای صفر و دمای کمینه این شهر پنج درجه سانتی‌گراد زیر صفر گزارش شده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =