خادم‌الشریعه: با تیم‌های داخلی مشکل مالی داشتم

تهران- ایرنا- نفر نخست رده‌بندی شطرنج زنان ایران گفت: مشکلات مالی باشگاه‌های شطرنج ایران موجب شد تا در لیگ‌های خارجی به رقابت‌ با حریفان بپردازم.

«سارا سادات خادم‌الشریعه» روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: لیگ ایران در چند دوره گذشته با حضور شطرنج‌بازان خارجی و برترین‌های داخلی برگزار می‌شد و این موجب شده بود تا سطح آن بالا باشد اما به خاطر مشکلات مالی تیم‌ها، امکان استخدام بازیکن خارجی کم شده و برخی از برترین‌های شطرنج ایران نیز در لیگ‌های خارجی مشغول به فعالیت شده‌اند. مشکلات مالی موجب شده تا تیم‌های حاضر در لیگ برتر این رشته، با شطرنج‌بازان داخلی به مصاف حریفان خود بروند.

لژیونر شطرنج ایران ادامه داد: تا ۲ سال پیش برای حضور در لیگ عضو تیم‌های شطرنج سایپا و پرسپولیس بودم. اما به خاطر برخی مشکلات مالی با باشگاه‌ها ترجیح دادم که در دوره کنونی به لیگ‌های خارجی بروم. در یک ماه گذشته در ۲ تورنمنت معتبر شرکت کردم که برای افزایش ریتینگ انفرادی کمک زیادی به من کرد. در تورنمنت نخست با یک تیم ایتالیایی در باشگاه‌های اروپا شرکت و نتایج خوبی کسب کردم اما دیگر هم‌تیمی‌هایم نتوانستند ‌نتایج چشمگیری کسب کنند و تیم به عنوان نهمی رسید.

خادم‌الشریعه گفت: پس از مسابقات باشگاه‌های اروپا تورنمنتی در ایسلند با حضور ۱۰ شطرنج‌باز زن برگزار شد که نتایج آن هم رضایت‌بخش بود. مجموع امتیازات این ۲ تورنمنت موجب شد تا در ریتینگ زنده برترین شطرنج‌بازهای زن جهان در جایگاه دوازدهم قرار بگیرم.

نایب قهرمان شطرنج بانوان جهان در بخش سریع و برق‌آسا با تشریح برنامه‌های ورزشی خود در سال ۲۰۱۹ عنوان کرد: تا پایان این سال باید در چند تورنمنت بزرگ شرکت کنم. یکی از این مسابقات شطرنج نیمه‌سریع چین است. اما مهم‌تر از این تورنمنت، رقابت‌های قهرمانی جهان در ۲ بخش سریع و برق‌آسا است که در کشور روسیه برگزار خواهد شد. سال گذشته در این تورنمنت ۲ مدال نقره و یک طلا کسب کردم که تحسین کارشناسان شطرنج جهان را برانگیخت.

وی گفت: در سال ۲۰۲۰ باید در مسابقات قهرمانی جهان شرکت کنم. رقابت‌هایی که برترین‌های دنیا در آن حضور دارند و در سطح بالایی برگزار می‌شود.

دارنده مدال نقره شطرنج برق‌آسای قهرمانی جهان در پایان گفت: حضور در لیگ‌های چین و اروپا موجب شد تا تجربه‌ام در این رشته بیش از پیش شود. در آن لیگ‌ها با برترین‌های جهان رقابت‌ خواهم کرد و این یک فرصت برای رسیدن به جمع ۱۰ شطرنج‌باز برتر زن جهان محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha