۱۹ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۸
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 83588513
۰ نفر

برچسب‌ها

شکارچی آهو در بوشهر به یک سال حبس محکوم شد

بوشهر-ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهرگفت: شکارچی آهو در منطقه حفاظت شده مند این استان به یکسال حبس و پرداخت خسارت وارده به محیط زیست محکوم شد.

فرهاد قلی نژاد روز سه‎شنبه در این رابطه افزود: هر گونه شکار و صید بدون مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست ممنوع و غیرقانونی است و شکار بدون پروانه و مجوز مشمول پرداخت خسارت گونه های جانوری و مجازات‌های مقرر در قانون شکار و صید است.

منطقه مند در جنوب رودخانه مند و منتهی به خلیج فارس واقع است.

نوار ساحلی خلیج فارس از دهانه رودخانه مند تا پوزه ماشه در جنوب منتهی به روستای مل‌گنزه با جزایر چهارگانه را دربر می‌گیرد و از روستای مل‌گنزه در فاصله نزدیک امتداد جاده ارتباطی بوشهر - بردخون - بندر دیر به روستای بردخون کهنه و سپس در مسیر شوسه به قریه غیر مسکونی زیررود و شالک در جنوب رودخانه مند متصل می‌شود.

 آهو به استناد مصوبه ۱۶۸ شورایعالی حفاظت محیط زیست تاریخ ۱۳۷۸ راجع به تعیین گونه‌های جانوران وحشی مشمول قانون شکار و صید و طبقه بندی آنها جزگونه‌های حمایت شده، حفاظت شده و شکار غیر مجاز آن‌ها از جنبه کیفری مشمول مجازات مندرج در بند الف ماده ۱۲ قانون شکار و صید مصوب ۱۳۴۶ با اصلاحات ۱۳۹۷بوده واز جنبه حقوقی ضرر و زیان ناشی از جرم شکار آهو به استناد مصوبه شماره ۳۸۰ شورایعالی حفاظت محیط زیست مصوب ۱۳۹۴ مبلغ یکصد میلیون ریال است.

ماده‌۱۲ قانون شکار و صید مصوب ۱۳۴۶ با اصلاحات ۱۳۹۷ - هر کس‌ مرتکب‌ اعمال‌ زیر شود به‌ مجازات‌ حبس‌ از سه‌ ماه‌ تا سه‌ سال‌ و یا به‌ جزای‌ نقدی‌ از سی تا پنجاه‌ میلیون‌ ریال‌ محکوم‌ می‌شود:

 الف‌ـ شکار و صید جانوران‌ وحشی‌ حمایت‌ شده‌ بدون‌ داشتن‌ پروانه‌ ویژه‌

 ب‌ـ شکار و صید در مناطق‌ حفاظت‌ شده‌ و پناهگاههای‌ حیات‌ وحش‌ بدون‌ تحصیل‌ پروانه‌ ویژه‌ و صید غیرمجاز در رودخانه‌های‌ حفاظت‌ شده‌

 ج‌ـ از بین‌ بردن‌ رستنی‌ها و تعلیف‌ و تخریب‌ در پارک‌های‌ ملی‌ و آثار طبیعی‌ ملی‌ و هر گونه‌ تجاوز و فعالیت‌ غیر مجاز در این‌ گونه‌ مناطق‌

 دـ آلوده‌ نمودن‌ آب‌ رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و تالابهای‌ حفاظت‌ شده‌

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =