هشدار سازمان ملل نسبت به نابرابری‌های اجتماعی در آمریکای لاتین

تهران- ایرنا- سازمان ملل هشدار داد، نابرابری‌ها در آمریکای لاتین می‌تواند به بحران‌های اجتماعی گسترده‌تر در این منطقه منجر شود.

به گزارش تارنمای شبکه تله‌سور، برنامه توسعه سازمان ملل دیروز (دوشنبه ۱۸ آذر) اعلام کرد که تداوم این بی‌عدالتی‌ها در منطقه آمریکای لاتین می‌تواند ناآرامی‌های اجتماعی بیشتری را به دنبال داشته باشد.

« لوئیس فیلیپه لوپز » مدر بخش آمریکای لاتین برنامه توسعه سازمان ملل تاکید کرد، بی عدالتی ها و نابرابری های اجتماعی یکی از مهمترین مشکلات ساختاری در آمریکای لاتین بوده و همواره می تواند به عنوان یک عامل بی‌ثبات‌کننده باشد.

براساس گزارش سازمان ملل، آمریکای لاتین دومین منطقه در جهان است که بیشترین نابرابری های اجتماعی در آن مشاهده می شود. این در حالی است که در یک دهه گذشته صدها هزار نفر از مردم آمریکای لاتین، این منطقه را به دلیل فقر ترک کرده‌اند. این نابرابری ها باعث شده تا دسترسی شهروندان این منطقه به بخش های مختلف از جمله آموزش، سیستم مستمری و بهداشت یکسان نباشد.

این گزارش سازمان ملل در حالی منتشر شده است که چند کشور منطقه آمریکای لاتین در ماه‌های اخیر با اعتراض های مردمی روبرو بوده اند. معترضان در کشورهایی همچون اکوادور، شیلی، هائیتی، کلمبیا نسبت به سیاست‌های اقتصادی دولت‌هایشان دست به تظاهرات زده و خواهان تغییرات گسترده برای بهبود وضعیت معیشتی هستند. در این میان وضعیت اقتصادی کوبا و ونزوئلا که با تحریم های شدید اقتصادی آمریکا روبرو بوده، نیز مساعد نیست.
2023

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

سرخط اخبار جهان