دمای هوا در خراسان رضوی رو به کاهش است

مشهد- ایرنا- میانگین دمای هوا در استان خراسان رضوی تا روزهای ابتدایی هفته آتی همراه با بارش متناوب باران روند کاهشی خواهد داشت.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی روز سه‌شنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: بر اساس این روند دمای هوا در کلانشهر مشهد به میزان هشت درجه سلسیوس کاهش می‌یابد. 

زهرا مبشری افزود: بیشینه دمای امروز ۱۹ آذر ماه در مشهد ۱۲ درجه سلسیوس پیش‌بینی شده که نسبت به دیروز پنج درجه کمتر شده است. دمای هوای این شهر تا روز جمعه هفته جاری به ۹ درجه می‌رسد و در روزهای ابتدایی هفته آتی نیز میانگین دمای هوا در مشهد تغییرات جزئی خواهد داشت. 

وی همچنین به پیش‌بینی تداوم بارش متناوب باران تا روزهای ابتدایی هفته آینده در خراسان رضوی اشاره و بیان کرد: گرچه بارش کاهش یافته و تا فردا متوقف می شود اما دوباره از روز پنجشنبه ۲۱ آذر آغاز شده و تا ظهر روز شنبه ۲۳ آذر ماه ادامه خواهد داشت.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی ادامه داد: بارش پیش‌بینی شده باران بیشتر نواحی استان به ویژه در بخشهای جنوبی خراسان رضوی را فرا می‌گیرد.

وی گفت: این بارشها رگباری به همراه رعد و برق، تگرگ و توام با وزش باد لحظه‌ای در نواحی سردسیر و مرتفع به صورت بارش توامان برف و باران رخ خواهد داد. 

مبشری افزود: باران طی ۲۴ ساعت گذشته از هشت شهرستان قوچان، چناران، نیشابور، فریمان، خواف، تربت‌جام، جغتای و کلات گزارش شده که بیشترین آن در جغتای به میزان حدود دو میلیمتر ثبت شد.

ریوش در شهرستان کاشمر با کمینه دمای سه درجه زیر صفر و تایباد با بیشینه دمای ۱۹ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای خراسان رضوی در طول ۲۴ ساعت گذشته بودند.

بیشترین شدت وزش باد نیز طی همین مدت در فریمان با سرعت ۵۸ کیلومتر بر ساعت ثبت شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =