۱۹ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۰
کد خبرنگار: 2161
کد خبر: 83588392
۰ نفر

برچسب‌ها

رییس ستاد اقامه نماز: نظام آموزشی کشور نیازمند تحول است

گرگان - ایرنا - رییس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به محوریت مباحث تئوری و جدی نگرفتن آموزش‌های عملی در نظام آموزشی گفت : ساختار آموزشی کشور در همه سطوح و مقاطع مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه نیازمند تحول است.

حجت الاسلام محسن قرائتی روز سه شنبه در همایش دانشجویان و معلمان دانشگاه فرهنگیان گرگان اظهار داشت: دگرگونی سیستم آموزش و پرورش کشور به اراده ای قوی برای تغییر ساختاری و حرکت به سمت افزایش مهارت ها در دانش آموزان، دانشگاهیان و طلاب نیاز دارد.

وی افزود : دانش آموختگان مراکز آموزش عالی کشور در رشته های گوناگون آشنایی اندکی با مهارت ها حتی در رشته های تحصیلی خود دارند و در این شرایط ورود آن ها به بازار کار با دشواری همراه است.

رییس ستاد اقامه نماز کشور ادامه داد: شرایط حوزه های علمیه و طلبه های کشور نیز بهتر از دانش آموختگان مراکز دانشگاهی نیست.

حجت الاسلام قرائتی ادامه داد: جوانان باید بپذیرند که کار کردن عار نیست و نباید همه بعد از پایان دوران تحصیل و گرفتن مدرک دانشگاهی پشت میز ادارت نشسته و کارمند دولت شوند.

وی گفت: جوانان به سن ازدواج رسیده اند اما به دلیل ناتوانی در پیدا کردن شغل و درآمد از تشکیل زندگی فراری هستند که نتیجه آن بالا رفتن سن ازدواج و دغدغه های اجتماعی ناشی از آن است.

رییس ستاد اقامه نماز کشور خطاب به معلمان و فرهنگیان گفت: نسبت به مباحث مطرح شده در کلاس های درس هوشیار تر باشید و از بیان موضوعاتی که سند و درستی آن آشکار نیست خودداری کنید.

وی همچنین گفت که معلمان باید نسبت به شناسایی توانمندی و استعداد دانش آموزان و هدایت آنها در مسیر درست کوشا باشند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =