سه جشنواره در حوزه آسیب‌های اجتماعی در پارس‌آباد برگزار می‌شود

اردبیل - ایرنا - سرپرست فرمانداری پارس‌آباد مغان از برگزاری سه جشنواره در حوزه آسیب‌های اجتماعی در این شهرستان مرزی خبر داد.

عدالت حاجی‌پور روز سه‌شنبه در نشستی با مدیرکل بهزیستی استان اردبیل با ابراز تاسف از سیر صعودی آمار طلاق،خودکشی ، اعتیاد و دیگر ناهنجاری‌ها و بزهکاری‌های اجتماعی افزود: حدود و شرح و وظایف تمامی مدیران دستگاه‌ها مشخص است و هیچ عذر و بهانه‌ای در این زمینه قابل قبول نیست.

او اظهار داشت: برای پیشگیری و کاهش این ناهنجاری‌ها برنامه‌ریزی دقیق و مدون نیاز است و برای رسیدن به این هدف باید از نظرها و پیشنهادها و راهکارهای شخصیت‌های صاحب‌نظر استفاده کرد.

وی با بیان اینکه پارس‌آباد مغان به عنوان یکی از شهرهای بزرگ استان به دلیل مهاجرپذیری و جمعیت بالای حاشیه‌نشینی و تنوع قومیتی با چالش‌های خاص آسیب‌های اجتماعی روبرو است، گفت: این شهرستان نیاز به توجه ویژه دارد.

وی افزود: مسائل و مشکلات اجتماعی با پنهان‌کاری حل نمی‌شود بلکه به نقطه بحرانی می‌رسد و نیاز است با تشکیل تیم‌های تخصصی و مطالعه لایه‌های مختلف آسیب‌های اجتماعی برنامه‌ها و راهکارهای عملیاتی اجرایی شود.

وی بر لزوم همکاری مسوولان بهزیستی استان برای حل مشکلات و آسیب‌های اجتماعی در این شهرستان مرزی تاکید کرد.

حاجی‌پور همچنین با اشاره به نقش و اهمیت جوانان در توسعه کشور و منطقه بیان‌کرد: امورات مربوط به جوانان بعنوان سرمایه‌ها و آینده‌داران کشور باید با جدیت و حساسیت ویژه پیگیری و به سرانجام برسد.

پارس‌آباد مغان در شمال اردبیل و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان قرار دارد ، حدود ۱۱ هزار نفر از جمعیت ۱۷۷ هزار نفری این شهرستان بیکار هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =