آغاز طرح اقدام جهادی کمیته امداد لرستان در ۱۵۶ روستا

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان گفت: اقدام جهادی این نهاد در۱۵۶ روستا به‌منظور توانمندسازی و محرومیت‌زدایی آغاز شد.

جاسم محمدی فارسانی روز سه شنبه با اعلام این خبر افزود: یک میلیاردو ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای اجرای این طرح تخصیص‌ یافته و در این راستا نیازسنجی از ۱۵۶ روستا با ضریب محرومیت ۸ و ۹ در مناطق روستایی الیگودرز، سپیدشت، معمولان و خرم‌آباد انجام‌شده است.

وی با تأکید بر اینکه برنامه محرومیت‌زدایی برای همه خانواده‌های نیازمند ساکن در روستاهای منتخب آغازشده، افزود: در گام نخست خدمات آموزش، مشاوره و راهنمایی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی سبک زندگی، ارایه خدمات تکمیلی بهداشتی و درمانی، بیماریابی و غربالگری، تامین سبدهای تکمیلی غذایی و بهداشتی در سه مرحله توزیع لوازم اولیه زندگی شامل منبع ذخیره آب، زیرانداز و روانداز مناسب، وسایل سرمایشی و گرمایشی، ظروف آشپزخانه به نیازمندان ساکن اعطا می‌شود.

محمدی فارسانی به ارایه خدمات مسکن و ایجاد اشتغال در مناطق محروم روستایی به‌عنوان گام دوم و سوم توانمندسازی در این مناطق اشاره کرد و گفت: ساخت، تعمیر و بهسازی مسکن، احداث سرویس بهداشتی و حمام از جمله این اقدامات است.

وی عنوان کرد: تسهیلات خوداشتغالی و بسته‌های کار محوری در روستاهای مناطق محروم بر اساس شرایط آب و هوایی و اقلیم منطقه پرداخت می‌شود و آموزش‌های اولیه، نظارت و راهنمایی، تامین نهاده‌های کسب‌وکار و بازاریابی محصولات ازجمله خدمات اشتغال‌زایی به نیازمندان منطقه است.

مدیرکل کمیته امداد لرستان بابیان اینکه هم‌اکنون  یک هزارو ۶۵۰ خانوار با جمعیت پنج هزارو ۳۴۷ نفر در این مناطق از خدمات کمیته امداد بهره‌مند هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =