۱۹ آذر ۱۳۹۸،‏ ۹:۱۵
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83588319
۰ نفر

برچسب‌ها

مصرف بنزین در استان اردبیل ۳۰ درصد کاهش یافت

اردبیل _ ایرنا _ مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل گفت: از زمان اجرای طرح مدیریت مصرف بنزین و افزایش قیمت آن ، میزان مصرف بنزین در این استان ۳۰ درصد کاهش یافته است.

سیدحجت مدنی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مدیریت مصرف سوخت بنزین موجب صرفه‌جویی روزانه ۲۲ میلیون لیتر بنزین در کشور شده است.

او با بیان اینکه با کاهش مصرف بنزین در استان تقاضا برای مصرف سوخت جایگزین گاز طبیعی افزایش یافته، اظهارداشت: در این مدت مصرف سوخت گاز سی ان جی ۲۵ درصد افزایش یافته است.

وی همچنین از صرفه‌جویی ۱۳۳ میلیون لیتر بنزین و نیز مصرف ۱۳۳ میلیون و ۳۵۰ هزار متر مکعب سی‌ان‌جی در استان خبر داد و گفت: مصرف این مقدار سوخت پاک در هشت ماه گذشته موجب کاهش مصرف همین میزان بنزین شده است.

او با اشاره به مصرف سی ان جی در هشت ماه گذشته افزود: میزان فروش جایگاه‌های سی ان جی ۱۳۳ میلیون و ۳۵۰ هزار متر مکعب بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل  ۴.۲ درصد کاهش داشته است.

مدنی با تاکید بر لزوم کاهش آلایندگی‌های زیست محیطی و آلودگی هوا  در اثر مصرف سی‌ان‌جی بیان‌کرد: با عرضه این مقدار سوخت سی ان جی به خودروهای گازسوز معادل ۱۳۳ میلیون  لیتر در هشت ماه گذشته در مصرف بنزین موتور در منطقه اردبیل صرفه‌جویی شده است.

وی همچنین با اشاره به اجرای طرح مدیریت مصرف بنزین در اواخر آبان گفت: با توجه به اجرای موفق طرح سهمیه‌بندی مصرف بنزین در کشور مقدار مصرف سوخت سی ان جی در این ماه ۱۶ میلیون و ۱۲۰ هزار متر مکعب بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵ افزایش نشان می‌دهد.

وی از افرادی که تمایل به دوگانه سوز کردن خودرو خود دارند ، خواست به سامانه ثبت‌نام دوگانه‌سوز کردن خودرو به نشانی ( www.irngv.ir ) مراجعه کنند.

۷۲ جایگاه عرضه سی‌ان‌جی در استان اردبیل فعال‌ است که از این تعداد در ۳۶ باب جایگاه در مرکز  استان به شهروندان خدمات ارائه می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =