تاکید چین بر حمایت قطعی از چندجانبه گرایی

پکن- ایرنا- نماینده دائمی چین در سازمان ملل بار دیگر ضمن انتقاد از یکجانبه گرایی برخی از کشورها از جمله آمریکا اعلام کرد چین قاطعانه از چندجانبه گرایی حمایت می کند.

به گزارش ایرنا از شینهوا، «جانگ جون» روز دوشنبه (به وقت محلی)  در نشست رسیدگی به موضوع "کمک ورزش به توسعه و صلح" در هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل گفت: روحیه المپیک همواره همبستگی، دوستی، صلح، مبادلات و پیوند و زیست صلح آمیز بین کشورهای با تمدن های مختلف را دنبال می کند ولی جهان امروز با چالش های جدی مانند یکجانبه گرایی مواجه است.

او گفت: یک جانبه گرایی، حمایت گرایی و استیلاجویی به طور جدی، ضمن آسیب رساندن به چند جانبه گرایی، قانونمندی را در جهان تحت تأثیر قرار داده و با ایجاد رویارویی تعمدی، اعتماد، دوستی و همکاری بین مردم کشورهای مختلف جهان را تخریب کرده است.

وی با بیان اینکه برخی شخصیت های آگاه نگران آن هستند که شکاف بزرگ در جهان ایجاد شود گفت: جامعه بین المللی در چهار راه توسعه خود قرار دارد.

نمانیده دائمی چین در سازمان ملل تصریح کرد: در مساله مربوط به چند جانبه گرایی یا یک جانبه گرایی، همبستگی یا تجزیه، همکاری یا رویارویی، پیشرفت یا عقب ماندگی، موضع چین مشخص است.

جانگ اظهار کرد چین به طور قطعی در کنار چند جانبه گرایی، در کنار اکثریت اعضای سازمان ملل، در کنار عدالت و برابری و در کنار گرایش توسعه عصر می ایستد و ما از یک جهان مشترک و آینده مشترک برخورداریم.

نماینده چین در سازمان ملل افزود: چین همواره به عنوان سازنده صلح جهانی، در توسعه جهان و حفاظت از نظم بین المللی سهم خواهد داشت تا به ایجاد جامعه بشری با سرنوشت مشترک کمک کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =