۱۹ آذر ۱۳۹۸، ۶:۴۲
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83588261
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

هشدار کره شمالی به لفاظی های ترامپ

۱۹ آذر ۱۳۹۸، ۶:۴۲
کد خبر: 83588261
هشدار کره شمالی به لفاظی های ترامپ

پکن- ایرنا- عضو دفتر سیاسی و نائب رییس کمیته مرکزی حزب کارگر کره شمالی، حزب حاکم بر این کشور، تهدیدها و توهین های «دونالد ترامپ» رئیس‌ جمهوری آمریکا نسبت به «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی را بیانگر ترس درونی ترامپ از پیونگ یانگ دانست و از آمریکا خواست به این توهین ها و لفاظی ها خاتمه دهد.

به گزارش خبرگزاری مرکزی کره شمالی، «ری سو یانگ» شامگاه دوشنبه در بیانیه ای افزود: ممکن است ترامپ در شرایط خوبی باشد اما اگر می خواهد وضع از این بدتر نشود باید دست از یاوه گویی علیه رهبر کره شمالی بردارد.

این مقام کره شمالی با اشاره به اینکه علیرغم توهین ها و تهدیدهای آمریکا، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی تا کنون مقابله به مثل نکرده است گفت که تصمیم نهایی ما در مورد مذاکرات خلع سلاح هسته ای با آمریکا با پایان یافتن مهلت آن، تا پایان سال جاری توسط کیم جونگ اون اتخاذ می شود.

ری افزود: آمریکا باید به جای استفاده از کلمات تحریک آمیز علیه کره شمالی باید در مورد چگونگی جلوگیری از درگیری میان دو طرف تلاش کند.

"دونالد ترامپ" رئیس‌ جمهوری آمریکا روز یکشنبه در توئیت هایی "کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی را تهدید کرد در صورتی که «به‌ نحوی خصمانه اقدام کند، همه چیز را از دست می‌دهد».

ترامپ نوشت: کیم جونگ اونگ خیلی باهوش است و اگر به شیوه ای خصمانه اقدام کند در واقع همه چیز را از دست می دهد.

وی در ادامه این توئیت آورد: وی (رهبر کره شمالی) با من در سنگاپور، یک توافق قدرتمند در زمینه خلع سلاح اتمی امضا کرد او نمی خواهد روابط ویژه اش با رئیس جمهوری ایالات متحده را از دست بدهد یا در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر مداخله کند.

ترامپ در توئیت دیگری ادامه داد: کره شمالی تحت رهبری "کیم جونگ اون" از پتانیسل اقتصادی فوق العاده ای برخوردار است؛  اما باید همانطور که قول داده است، خلع سلاح اتمی شود ناتو، چین، روسیه، ژاپن و همه دنیا در مورد این موضوع، متحد هستند.

این توئیت ها در حالی منتشر شد که خبرگزاری رسمی کره شمالی بامداد روز گذشته (یکشنبه) گزارش داد که پیونگ یانگ یک آزمایش بسیار مهم را در سایت پرتاب ماهواره «سوهه» انجام داده است به گزارش این خبرگزاری، نتیجه حاصل از این آزمایش می‌تواند جایگاه راهبردی کره شمالی را تقویت کند.

یک مقام ارشد کره شمالی نیز روز گذشته (دوشنبه) تنها یک روز بعد از آنکه «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا تهدید کرد پیونگ یانگ چنانچه به تعهداتش عمل نکند ممکن است همه چیزش را از دست بدهد هشدار داد کره شمالی چیزی برای از دست دادن ندارد.

«کیم یونگ چول» که نقش مهمی در مذاکرات هسته ای آمریکا و کره شمالی داشته است در بیانیه ای که توسط خبرگزاری مرکزی کره شمالی منتشر شد، دونالد ترامپ را یک پیرمرد عجول توصیف کرد و نسبت به پایان قریب‌الوقوع ضرب‌الاجل پیونگ یانگ به واشنگتن برای احیای مذاکرات تا پایان سال جاری میلادی هشدار داد.

کره شمالی ۷ آذر نیز یک موشک از ساحل شرقی استان هامگ یونگ شلیک کرد این سیزدهمین آزمایش تسلیحاتی پیونگ یانگ در سال جاری میلادی بود شلیک این موشک همزمان با پرواز سه فروند هواپیمای جاسوسی آمریکا بر فراز گیونگی و سئول انجام شد.

آینده خوبی برای شبه جزیره کره به دلیل استمرار سیاست دشمنی آمریکا ترسیم نمی شود ولی الان نگرانی بزرگتر این است که ممکن است در سال آینده میلادی اوضاع بدتر شده و شاید بنوعی از کنترل خارج شود و بحران با دامنه ای وسیعتر منطقه آسیای شمال شرقی را فرا گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha