رییس مجلس شورای اسلامی وارد کرمانشاه شد

کرمانشاه- ایرنا- علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه) به منظور افتتاح و کلنگ زنی چندین پروژه حوزه آب و برق کرمانشاه از طریق فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی وارد این استان شد.

در این سفر، رضا اردکانیان وزیر نیرو و نمایندگان مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی لاریجانی را همراهی می کنند.

رییس مجلس شورای اسلامی در بدو ورود به کرمانشاه مورد استقبال هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه و جمعی از مدیران استان قرار گرفت.

برنامه اصلی رییس مجلس در شهرستان اسلام آبادغرب است که در این شهرستان پروژه خنک کاری و ارتقای توان نیروگاه اسلام آبادغرب افتتاح می شود.

حضور در شورای اداری استان کرمانشاه دیگر برنامه سفر یک روزه لاریجانی در استان است.

به گفته رییس شورای انسجام‌بخشی صنعت آب و برق کرمانشاه ۶ پروژه صنعت آب و برق با اعتباری بیش از هزار و ۴۶۰ میلیارد تومان در سفر رییس مجلس شورای اسلامی و وزیر نیرو افتتاح و کلنگ زنی می شود.

علیرضا تخت شاهی به ایرنا افزود: در جریان این سفر پروژه آبرسانی به ۵۵ روستا در سطح استان با اعتباری بیش از ۱۳۱ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال به بهره برداری می رسد که این پروژه بیش از سه هزار و ۳۰۰ خانوار روستایی با جمعیتی بیش از ۱۱ هزار و ۷۰۵ نفر را از آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند خواهد کرد.

وی افتتاح پروژه خنک کاری و ارتقای توان نیروگاه اسلام آبادغرب را با اعتباری در حدود ۱۱۰ میلیارد تومان از دیگر پروژه هایی ذکر کرد که در سفر وزیر نیرو به استان کرمانشاه به بهره برداری خواهد رسید، گفت: این پروژه توان افزایش ۱۷.۵ درصد مگاوات انرژی در پیک را دارد.

رئیس شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان کرمانشاه افتتاح واحد ۲ بخش گازی نیروگاه دالاهو با ظرفیت اسمی ۳۱۰ مگاوات و با صرف اعتباری در حدود ۳۰۰ میلیون یورو و ارتقای توان نیروگاه زاگرس را از دیگر پروژه هایی اعلام کرد که توسط وزیر نیرو در هشتمین هفته پویش «هرهفته الف. ب. ایران» افتتاح و یا کلنگ زنی خواهد شد.

وی افزود: همچنین در جریان سفر وزیر نیرو به استان کرمانشاه تصفیه‌خانه های فاضلاب شهرهای سنقر و صحنه نیز کلنگ زنی خواهد شد.

به گفته تخت شاهی، مرحله اول پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب شهر سنقر با ظرفیت هفت هزار و ۴۰۰ مترمکعب در شبانه روز، ۴۶ هزار نفر را زیرپوشش خواهد برد و اعتبار مورد نیاز برای اجرای گام اول این پروژه بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان است.

رییس شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان کرمانشاه ادامه داد: پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر صحنه نیز در مرحله اول با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان و ظرفیت ۶ هزار و ۴۰۰ مترمکعب در شبانه‌روز، ۴۰ هزار نفر جمعیت این شهر را زیرپوشش قرار می‌دهد و همانند پروژه تصفیه خانه فاضلاب سنقر و تمامی پروژه های تصفیه فاضلاب مزیت‌هایی از قبیل افزایش سطح بهداشت و رفاه عمومی منطقه را به همراه خواهد داشت.