رسانه‌ها نقش مهمی در جهت‌دهی افکار عمومی دارند

کرمانشاه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه بااشاره به نقش رسانه‌ها در جهت‌دهی افکار عمومی تاکید کرد: هرچه صاحبان رسانه‌ها و فضای مجازی گفتمان قوی‌تری داشته باشند جامعه آسیب کم‌تری خواهد دید.

محمدابراهیم الهی تبار عصر دوشنبه در نشست شورای اطلاع رسانی استان بااشاره به انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، تلاش برای وحدت آفرینی، انسجام بخشی، مشارکت حداکثری و کمک به جامعه برای «شایسته گزینی» از رسانه ها خواستار شد.

وی با بیان اینکه مردم در حوادث آبان ماه حضور تقدیرآمیزی در دفاع از امنیت و کیان نظام اسلامی داشتند، تصریح کرد: مردم نشان دادند که پای تمامیت کشور و نظام خود ایستاده اند و این حضور، فرصتی برای تقویت سرمایه اجتماعی است که باید از آن استفاده شود.

الهی تبار همچنین با اشاره به درپیش بودن هفته پژوهش و اهمیت این موضوع برای کشور اظهارداشت: نیاز است که رسانه ها به این موضوع به شکلی کارشناسانه پرداخته و مطالبه گر آن باشند. اتفاقات خوبی در حوزه پژوهش در کشور رقم خورده و جایگاه شانزدهم کشور در تولید علم در دنیا موید این ادعاست.

وی همچنین با بیان اینکه دستگاه‌ها و روابط عمومی ها ورود فعالانه ای در ارتباط با رسانه ها داشته باشند بر ساماندهی حوزه اطلاع رسانی و رصد فضای رسانه ای استان تاکید کرد.