مسوولان، زمینه مشارکت حداکثری مردم را در انتخابات فراهم کنند

یزد - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری مهریز گفت: مسوولان ، احزاب و تشکل‌های سیاسی و مردم نهاد با تلاش‌ های بیشتر و بیان دستاوردهای نظام و خدمت صادقانه، زمینه مشارکت حداکثری و پرشور آحاد مردم را در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی فراهم کنند.

ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس، دهم آذرماه آغاز شد و به مدت یک هفته ادامه داشت و بررسی صلاحیت های افراد  از مراجع چهارگانه در دست انجام است.

این انتخابات همزمان با سراسر کشور  در چهار حوزه انتخابیه استان یزد از جمله مهریز دوم اسفندماه ۹۸ برگزار می شود  و تعداد داوطلبان به ۲۴۶ نفر رسید.

پس از اعلام تعداد نامزدهای تایید صلاحیت شده  وآغاز رقابت های انتخاباتی در استان ، چهار نفر برای مدت چهار سال  در مجلس شورای اسلامی که ۲۹۰ نماینده دارد، انتخاب می شوند. 

محمدجواد برزگر شامگاه دوشنبه در جلسه برنامه‌ریزی بزرگداشت دهه بصیرت افزود: حضور پرصلابت مردم در انتخابات پیش رو موجب عزت و اقتدار نظام و انقلاب اسلامی در عرصه‌های داخلی و خارجی است .

وی ادامه داد: تمام عوامل برگزار کننده انتخابات باید طبق مقررات فقط به وظایفی که قانونگذار بر عهده آنها گذاشته است عمل کنند و حافظ و امانتدار رای مردم باشند که کاری مهم و تعیین‌کننده است.

معاون فرماندار مهریز در خصوص حماسه نهم دی گفت: این حماسه ، سالروز بصیرت و میثاق امت با ولایت، روز غلبه جنود الهی بر جنود شیطان و نماد بصیرت و استقلال طلبی ملتی است که برای حفظ اصول انقلاب و اسلام ایستادند.

برزگر با اشاره به برگزاری ویژه برنامه‌های سالروز ۹ دی افزود: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته  در دی ماه سال جاری بیش از ۳۰ برنامه برای بزرگداشت این روز تاریخی و ملی در این شهرستان در نظر گرفته شد.

این مسوول افزود: دستگاه‌های اجرایی باید همه توانمندی، ظرفیت‌ها و امکانات خود را برای بزرگداشت هرچه باشکوه‌تر دهه بصیرت در شهرستان به کار گیرند.

برزگر همچنین با تاکید به جلب مشارکت تشکل‌ها و جوانان در اجرای برنامه‌ها با همکاری ستاد مراسم در شهر و روستاها ،بر مردمی برگزار شدن برنامه‌های نهم دی توسط هیات‌ها و همکاری مسئولان تاکید کرد.

روز نهم دی سال ۸۸ مردم ایران اسلامی در مقابله با فتنه انگیزی و توطئه های دشمنان،  پس از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری، در دفاع از حریم انقلاب و ولایت، به خیابان ها آمدند و شکوه بصیرت و حضور حماسی خود را به نمایش گذاشتند.  
نهم دی ماه از آن پس به نام روز میثاق امت با ولایت و از نهم تا ۱۹ دی ماه به نام دهه بصیرت نامگذاری شد.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =