پتروشیمی کیمیا اندیمشک به تصویب شورای برنامه ریزی خوزستان رسید
تصویر آرشیوی است

اهواز- ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان از موافقت شورای برنامه‌ریزی استان با اختصاص زمین برای ساخت پتروشیمی کیما اندیمشک خبر داد.

امید حاجتی روز دوشنبه در حاشیه شورای برنامه ریزی استان خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در نشست قبلی این شورا به دلیل اینکه این طرح مسیر اخذ استعلام‌های زیست محیطی را به درستی طی نکرده بود از دستور کار خارج شد؛ اما در نهایت امروز بعد از انجام فرآیندهای لازم در استان، این شورا با اختصاص زمین برای ساخت پتروشیمی کیمیا اندیمشک موافقت کرد.

وی تصریح کرد: در ادامه انجام فرآیندها، این پروژه نیاز به تهیه طرح ارزیابی زیست محیطی دارد که انجام آن یک موضوع عادی است.

دبیر شورای برنامه ریزی استان خوزستان خاطرنشان کرد: بر اساس ضوابط سازمان حفاظت محیط زیست کشور، پتروشیمی کیمیا اندیشمک جزو پروژه‌های بزرگ مقیاس محسوب می شود.

بر اساس این گزارش، پروژه پتروشیمی کیمیا اندیمشک دوم اسفند پارسال با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از مسؤولان استانی کلنگ‌زنی شد.

فاز یک این پتروشیمی در زمینی به مساحت ۴۰ هکتار و ظرفیت تولید سالانه ۲۰۰ هزار تن MEG و ۲۵ هزار تن مخلوط EG پیشبینی شده بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =