۵۷ داوطلب برای نمایندگی مجلس خبرگان رهبری از قم ثبت نام کردند

قم-ایرنا- فرماندار قم گفت: تا پایان وقت اداری دیروز ۱۸ آذرماه، ۵۷ داوطلب برای نمایندگی قم در انتخابات مجلس خبرگان رهبری ثبت نام کردند.

مرتضی حیدری روز سه‌شنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا، بیان کرد: روز گذشته  ۲۳ دواطلب نخستین میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه قم اطلاعات خود را ثبت و تکمیل نمودند.
حیدری اضافه کرد: جوانترین داوطلبان امروز، ۲۲ ساله و مسن ترین نامزد نمایندگی مجلس خبرگان رهبری از استان قم ۸۶ سال سن دارد.
وی گفت:‌ درمجموع این ۵۷ نامزد انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری نیز جوان‌ترین داوطلب ۲۲ و پیرترین فرد ۸۶ ساله هستند.
داوطلبان می‌توانند به تارنمای وزارت کشور به نشانی اینترنتی www.moi.ir مراجعه کنند و «برنامه ثبت پرسشنامه انتخابات، ویژه تلفن همراه» که در سمت راست پایین صفحه نخست این تارنما قرار دارد را، بر روی تلفن همراه خود نصب و اطلاعات خود را وارد و مدارک موردنیاز برای ثبت‌نام را نیز از این طریق بارگذاری نمایند.
انجام این کار از سوی داوطلبان اجباری نیست؛ ولی اگر داوطلبان این کار را انجام دهند، یک کد رهگیری برای آن‌ها ارسال می‌شود و با داشتن این کد رهگیری، فرایند ثبت‌نام آن‌ها در فرمانداری در کوتاه‌ترین زمان انجام و این موضوع موجب تسریع در فرایند ثبت‌نام آن‌ها می‌شود.
ثبت‌نام از داوطلبان شرکت در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری از دیروز آغازشده و تا ۲۱ آذرماه جاری در محل فرمانداری قم ادامه دارد.
انتخابات میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، دوم‌ اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد.
یک نماینده از حوزه انتخابیه قم راهی مجلس خبرگان رهبری می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =