۱۰ هزار متر مربع از دیوارهای فرسوده خمین زیباسازی شد

خمین - ایرنا - شهردار خمین از هزینه پنج میلیارد ریال اعتبار در سال جاری برای زیباسازی و بهبود سیمای شهری و افزایش نشاط اجتماعی خبر داد و گفت: ۱۰ هزار متر مربع از دیوارهای فرسوده و نازیبای این شهر با این اعتبار و با استفاده از هنر نقاشی؛ زیباسازی شده است.

« ابولفضل مرتضییان » روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا  با بیان اینکه زبان تصویر و هنر در معرفی جاذبه‌های شهرستان و توسعه گردشگری تاثیرگذار است،اظهار داشت: دیوارنگاری و حذف زواید بصری در سطح پنج هزار و ۵۰۰ مترمربع از پهنه سازه‌های قدیمی شهری خمین در دستور کار شهرداری این شهر قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: زیباسازی دیوارهای فرسوده با نقاشی‌ در موضوعات متنوع نظیر جاذبه‌های گردشگری خمین ورودی شهر اراک، شاهنامه در خیابان فردوسی، کتابخوانی و آکواریوم در میدان مدرس، موزه مفاخر در خیابان تختی، نقاشی حوض در میدان ۱۵ خرداد، نقاشی روی سطل‌های زباله، نقاشی نشاط اجتماعی در بلوار قدس و نقاشی بافت سنتی شهرستان در چهارراه قدس انجام شده است.

شهردار خمین گفت:طرح زیباسازی دیوارهای فرسوده خمین از سال گذشته کلید خورده و اجرای این طرح برای  ۶۸ نفر از بانوان دانش آموخته رشته‌های گرافیک و نقاشی اشتغال ایجاد کرده است. 
شهردار خمین ادامه داد : نقاشی‌های دیواری با فضای شهری تلفیق شده و در بهبود فضاهای شهری تأثیرگذار است چرا که این نقاشی‌ها کاستی معماری شهری را می‌پوشانند و تصویر بهتری از محل زندگی مردم ارایه می‌ دهند. 

خمین در جنوب استان مرکزی با ۱۰۵ هزار نفر جمعیت و ۲ شهر خمین و قورچی باشی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =