مقابله با فساد و فسادستیزی از دانشگاه شروع می‌شود

تهران- ایرنا- معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با بیان اینکه مقابله با فساد و فسادستیزی از دانشگاه‌ها شروع می‌شود، گفت: دانشجویان که در آینده قاضی خواهند شد از امروز باید به دنبال اطلاعات باشند.

به گزارش قوه قضاییه، محمدباقر الفت روز دوشنبه در نشست بررسی مبارزه با فساد مالی و اقتصادی مبتنی بر فرمان ۸ ماده‌ای رهبر انقلاب به سران سه قوه که با حضور برخی از شخصیت‌ها، اساتید و دانشجویان در دانشگاه علوم قضایی تهران برگزار شد، افزود: این چهره‌ها و قلب‌های پاک در آینده منصوب در دادگاه‌ها و دادسراها می‌شوند و اگر با همین احساس پاک وارد دادگاه شوند و آن را تا پایان خدمت همراه داشته باشند مشکلاتمان مرتفع می‌شود.

وی در ادامه خطاب به دانشجویان این دانشگاه خاطرنشان کرد: قضات باید به علوم و موضوعات گوناگون اشراف داشته باشند و دانشجویان که در آینده قاضی خواهند شد از امروز باید به دنبال اطلاعات باشند.

الفت در ادامه مولفه‌ها و شاخصه‌های قضاوت را اینگونه بیان کرد: اگر با بانکداری آشنا نیستیم، اگر به موضوعات گمرکی اشراف نداریم، نمی‌توانیم قاضی خوبی باشیم لذا در درجه اول ما باید به لحاظ علمی قوی باشیم.
 
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه کارآمدی، فهم صحیح و قضاوت خوب را شرط اول فساد ستاد ستیزی دانست و گفت: بزرگترین مشکلی که درباره مقررات و مصوبات وجود دارد، عملی کردن این مصوبات است.

الفت عنوان کرد: اندیشمندان، صاحبنظران، نمایندگان و نهادهای قانونگذار به این نتیجه رسیدند که سامانه‌ها را یکی کنیم و شبکه‌ای از سامانه‌ها ایجاد کنیم و یکپارچه سازی انجام دهیم؛ سامانه‌ها و یکپارچه سازی باعث می‌شود تا فساد کاهش یا از بین برود.

معاون قوه قضاییه گفت: باید کاری کنیم مجرمان از حرکت بیفتند نباید اجازه دهیم فساد سرعت بگیرد. اجازه ندهیم فساد در کشور ما حالت عادی به خود بگیرد. من به پیشگیری از جرم اعتقاد دارم اگر بتوانیم اصول پیشگیری از جرم را پیاده کنیم موفق خواهیم بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =