چین: آمریکا در مساله سین کیانگ طرف شیاطین را گرفته است

پکن- ایرنا- روزنامه مردم ارگان حزب حاکم چین نوشت که آمریکا با صدور لایحه سین کیانگ و مداخله در امور داخلی چین، در واقع در کنار شیاطین قرار گرفته است.

این نشریه روز سه شنبه در گزارش ضمن تقبیح و محکوم کردن اقدام کنگره آمریکا در ارتباط با صدور این لایحه آورده است که ما به هیچکس اجازه نمی دهیم از تروریست ها حمایت کند.

گزارش می افزاید صدور لایحه حقوق بشر اویغورهای سین کیانگ توسط کنگره آمریکا حمایت از تروریست ها و افراطیون محسوب می شود.

روزنامه چینی نوشته است تلاش آمریکا برای منحرف کردن افکار عمومی با صدور این لایحه حرکتی نادرست و مغایر با نرم های بین المللی و مداخله ای آشکار در امور داخلی چین است.

مردم می نویسد که برخی از سیاستمداران آمریکا چشمان خود را بر روی این حقیقت که اوضاع سین کیانگ در دو دهه گذشته به مراتب بهتر شده است، بسته اند و طبیعت ضد انسانی،  ضد اجتماعی و ضد تمدنی خود را به نمایش گذاشته اند.

همزمان شهرت ذاکر رییس منطقه خودمختار سین کیانگ در شمال غرب چین از دایر کردن مراکز آموزشی دفاع کرده و افزوده است که چین ازحقوق بشر در این منطقه بر اساس قانون حراست می کند.

او با اشاره به اینکه کسی حق ندارد دستاوردهای دولت سین کیانگ و چین را نادیده بگیرد افزود که در سه سال گذشته مواردی از تروریسم،  افراط گرایی و انشعاب طلبی در این منطقه رخ نداده است.

ذاکر تاکید کرد که حقیقت ثابت می کند دایر کردن مراکز آموزشی و فنی و حرفه ای در سین کیانگ مانع رشد تروریسم و تندروی شده است.

روزنامه مردم چین کنگره آمریکا را بشدت مورد انتقاد قرار داده و حرکت آن را در ارتباط با صدور این لایحه مذموم و گستاخانه دانسته و افزوده است دنیا می داند و می بیند که چه کسانی مروج اقدامات ضد حقوق بشری هستند.

نشریه نوشت دنیا شاهد است که آمریکا از اصول اخلاقی و حقوق بشری سقوط کرده است و دنیا دیگر اجازه نمی دهد آمریکا به تنهایی در باره چنین مسایلی تصمیم گیری کند.

این روزنامه اضافه کرد که مردم و دولت چین از حق حاکمیت کشورشان حراست می کنند و به کسی اجازه مداخله جویی نمی دهند تحرکات آمریکا محکوم به شکست است و آنها که در قدرت و اراده چین تردید دارند عاقبت خوشی نخواهند داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =