نشست ویژه تاج و صالحی امیری؛ درباره تیم امید

تهران- ایرنا- امروز نشست ویژه‌ای بین رییس کمیته ملی المپیک، رییس فدراسیون فوتبال و مسوولان تیم امید برگزار شد.

نشست ستاد المپیک فدراسیون فوتبال عصر امروز با حضور سیدرضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک،  مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال و همچنین مسوولین بخش‌های مختلف فدراسیون، سرمربی و اعضای کادر تیم ملی امید برگزار شد.

در آغاز این نشست ابراهیم شکوری سرپرست دبیرکلی فدراسیون گزارشی از روند برگزاری جلسات ستاد المپیک در فدراسیون فوتبال ارائه داد.

در ادامه رییس فدراسیون فوتبال ضمن خوش آمدگویی به صالحی امیری با تشریح فعالیت‌های صورت گرفته در زمینه آماده‌سازی تیم امید گفت: ستاد المپیک با هدف حمایت از تیم فوتبال امید و برنامه‌ریزی در خصوص اقدامات و فعالیت‌های اجرایی این تیم شکل گرفته و تا آغاز مسابقات به فعالیت خودش ادامه می‌دهد.  مساله آماده‌سازی تیم امید برای همه ما همچنین برای کشور، وزارت ورزش و همین‌طور برای مردم شریف ایران و فوتبال‌دوستان بسیار مهم است. اگر تیم امید به مسابقات المپیک راه یابد اتفاق و افتخار متفاوتی روی داده که قطعا موجب خوشحالی مردم خواهد شد.

تاج اضافه کرد: نگاه فدراسیون فوتبال در این دوره نسبت به تیم امید بسیار متفاوت بوده به طوری که این تیم از یک سال و نیم گذشته شکل گرفته با همین رده سنی به مسابقات جاکارتا اعزام شده و برنامه‌ها، اردوها و بازی‌های تدارکاتی به طور مستمر ادامه داشته است. البته مشکلات و کمبودهای مالی هم وجود داشته که اگر مساله دریافت مطالبات از فیفا و ای اف سی حل می‌شد، هیچ کمبودی در این حوزه نداشتیم اما در شرایط موجود می‌توان با کمک دوستان این مشکلات را نیز رفع کرد. به طوری کلی معتقدم تیم امید بازیکنان بسیار شایسته و خوبی در اختیار دارد، سرمربی و کادر فنی بسیار توانمندی دارد و همین‌طور ذخیره آینده کشور است. البته نباید روی این تیم فشار روحی و روانی ایجاد کرد. باید استرس را از این تیم دور نگاه داریم و با تمام ظرفیت خودمان از این تیم حمایت کنیم.

در ادامه سیدرضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک ضمن قدردانی از تلاش‌ها و حمایت‌های فدراسیون فوتبال گفت: جا دارد از مهدی تاج و همکارانشان در این فدراسیون تشکر کنم. همه ما به خوبی می‌دانیم که در این مدت فدراسیون زمینه لازم برای برگزاری تمام بازی‌های تدارکاتی و اردوهای تیم امید را فراهم کرد و به واقع در آماده‌سازی این تیم تلاش زیادی داشته است. برگزاری یک اردوی برون مرزی و سفر تیم هزینه زیادی دارد در حالی که تیم المپیک تا امروز سفرها و اردوهای متعددی را پشت سر گذاشه است. به هر ترتیب ما نیز با تمامی ظرفیت‌های خودمان آمادگی حمایت همه جانبه از این تیم را داریم. پیشنهاد من این است که یک جلسه مشترکی با حضور وزیر ورزش، بنده و همینطور تاج برگزار شود تا با یک تقسیم کار مناسب در خصوص برنامه‌های آتی و حمایت همه‌جانبه از تیم امید تصمیم‌گیری کنیم.

رییس کمیته ملی المپیک اضافه کرد: نقش کمیته در خصوص تیم امید حمایتی است و رویکرد مداخله به هیچ وجه نداشته و نداریم. خوشبختانه تیم بسیار خوبی شکل گرفته و حمید استیلی، امیرحسین پیروانی و رضا شاهرودی از سرمایه‌های ارزشمند فوتبال ما هستند. می‌دانیم رقبای قدرتمندی در پیش داریم و طبیعتا انتظارات زیادی هم در سطح جامعه و رسانه‌ها وجود دارد اما به عقیده من در ورزش قهرمانی نتیجه‌گرایی الگوی بسیار بدی است که مغایر با همه اصول است. البته نتیجه اهمیت زیادی دارد اما همه چیز نیست. مساله مهم این است که هرکدام وظیفه خودمان را به درستی انجام بدهیم و بسترسازی مناسبی صورت بگیرد. حاصل آن اگر نتیجه باشد اتفاق بسیار خوبی است و اگر هم نباشد دنیا به آخر نرسیده و نباید تخریب صورت بگیرد. سیاست ما در قبال تیم امید باید حمایت همه جانبه از این تیم و دور کردن فشارها باشد. امیدواریم با همین رویکرد شاهد حضور شایسته تیم المپیک در مسابقات پیش روی باشیم.

در ادامه این نشست حمید استیلی، مرتضی محصص، غلامحسین زمان‌آبادی، میرشاد ماجدی و لیلا صوفی‌زاده نیز موضوعاتی را در خصوص برنامه‌های آماده‌سازی فعالیت‌های پیش روی مطرح کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =