هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای هزینه تغذیه دانشجویان علوم پزشکی در نظر گرفته شد

تهران- ایرنا- معاون توسعه مدیریت، منایع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: با پیگیری‌های انجام شده و همکاری سازمان برنامه و بودجه کشور، مبلغ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال با هدف جبران افزایش هزینه‌های تغذیه دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی در نظر گرفته شد.

به گزارش وزارت بهداشت،  سید کامل تقوی نژاد روز دوشنبه با اعلام این خبر افزود: به منظور حمایت و تکریم از مقام دانشجو و رفع کمبودها و تنگناهای حوزه دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور، این مبلغ برای اولین بار از محل هدفمندی یارانه ها اختصاص داده شد.

وی بیان کرد: این مبلغ بر اساس تعداد دانشجویان و برآورد میزان نیاز دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور توزیع و تخصیص داده می شود.

سیما سادات لاری،  معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت نیز پیش از این در همین رابطه گفته بود: با رایزنی‌های به عمل آمده با سازمان برنامه و بودجه کشور، بخشی از کسری بودجه تغذیه دانشگاه‌ها از مسیر هدفمندی یارانه‌ها جبران می شود.

لاری اظهار داشت: با مشکلات اقتصادی حاکم در کشور و نوسانات قیمت مواد اولیه غذایی، تأمین غذای دانشجویان با چالش‌های زیادی مواجه شده و در اکثر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور کسری بودجه زیادی در بخش تغذیه داریم. با رایزنی‌های به عمل آمده با سازمان برنامه و بودجه کشور، به ما قول داده‌اند بخشی از کسری بودجه تغذیه دانشگاه‌ها از مسیر هدفمندی یارانه‌ها جبران شود و باتحقق این امر، می‌توان مشکل خیلی از دانشگاه‌ها را در حوزه تغذیه رفع کرد.

در سال جاری و در قانون بودجه کشور برای فعالیت های رفاهی و تغذیه دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی مبلغ ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار مصوب شد که با اضافه شدن مبلغ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال، این رقم معادل ۶۰ درصد حجم این اعتبار را برای دانشگاه های علوم پزشکی تقویت می کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =