چین با اروپا برای پیشبرد چند جانبه گرایی همکاری می کند

پکن-ایرنا- شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین در گفت و گوی تلفنی با چارلز مایکل رییس جدید شورای اروپا گفت که طرفین در تلاش برای پیشبرد چند جانبه گرایی هستند.

به گزارش خبرگزاری شینهوا،  رییس جمهوری چین در این تماس که روز سه شنبه انجام شد انتخاب مایکل به این مقام را تبریک گفت و افزود که چین و اروپا خواستار حراست از نظام چند جانبه گرایی و تجارت آزاد و دفاع از سازمان تجارت جهانی و سامانه های چند جانبه تجاری هستند.

وی افزود در شرایط فعلی دو طرف نیازمند همکاری ها و مشارکت بیشتر برای تثبیت اوضاع هستند و این به نفع چین،  اروپا و کل نظام تجاری جهانی است و انرژی مضاعفی به دنیا می دهد.

شی گفت که ارتباطات و همکاری های چین و اروپا بازی مجموعه صفر نیست بلکه طرفین شرکای راهبردی هستند که با نگرش بلند مدت به دنبال افزایش همکاری ها می باشند.

رییس جمهوری چین تاکید کرد توسعه و رشد چین نه تنها برای اروپا یک چالش نیست بلکه فرصت ساز است و باید از ابزارهای موجود برای تقویت همکاری های راهبردی طولانی مدت استفاده کرد.

طرفین در  این گفت و گوی تلفنی درباره پیمان تحولات اقلیمی پاریس و توافقنامه های ذی ربط بین چین و اروپا، همکاری های راهبردی طرفین در سال ۲۰۲۰ میلادی و راه ابریشم و راهبردهای مرتبط با چین و اروپا در این زمینه رایزنی کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =