یک‌هزارو ۲۰۰ خانوار روستایی زنجان از تسهیلات مقاوم‌سازی بهره‌مند شدند

زنجان - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ خانوار روستایی از تسهیلات طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی بهره‌مند شده‌اند.

سجاد صنعتی منفرد روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: تسهیلات طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی به یک‌هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر در سال جاری با کارمزد ۵ درصد تا سقف ۴۰  میلیون تومان اعطا شده است.
ادامه داد: با توجه به ضرورت سرعت بخشیدن به احداث مسکن مقاوم در روستاها، ۵۵ درصد سهمیه ابلاغی تسهیلات طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی در استان در سال جاری  برای مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی محقق شده است.
وی یادآوری کرد: جایگاه روستا و روستاییان در همه عرصه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی موجب شده که بهسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی از اولویت های اصلی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی محسوب شود.  

این مسؤول ادامه داد: ترویج مقاوم سازی، آموزش و ارتقای دانش فنی روستایی در پیشگیری از حوادث نقش مهمی دارد و با ارائه خدمات فنی، پشتیبانی و اعطای تسهیلات بانکی و وجوه بلاعوض به موضوع بازسازی، نوسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی تاکید جدی دارد.   
صنعتی منفرد احداث مسکن مقاوم و با دوام روستایی، تلاش در حفظ هویت معماری بومی مسکن روستایی، تامین مسکن متناسب با نیاز روستاییان، حفظ هویت و سیمای عمومی روستاها، تلاش در بهینه‌سازی مصرف انرژی در مسکن روستایی و ترویج فرهنگ بیمه به روستاییان را امری مهم و ضروری دانست. 
مدیرکل بنیاد مسکن استان با اشاره به اینکه، این نهاد در جذب تسهیلات طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی روستایی کشور در سال ۹۷ رتبه برتر را کسب کرد، خاطر نشان کرد: اجرای طرح ویژه بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی گامی استوار در راستای توسعه امکانات عمرانی و بهبود کیفیت مساکن روستایی  است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =