تشکیل کمیته شیوه‌نامه انضباطی در وزارتخانه‌های علوم و بهداشت

تهران- ایرنا- رییس سازمان امور دانشجویان گفت: کمیته‌ای متشکل از معاونان دانشجویی و حقوقی در وزارتخانه‌های علوم و بهداشت برای بررسی شیوه‌نامه انضباطی تشکیل شد.

مجتبی صدیقی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا درباره بررسی پیشنهادهای تشکل‌های دانشجویی برای اصلاح شیوه نامه انضباطی سال ۹۸ اظهار داشت: جلسه تشکل های دانشجویی با معاون حقوقی رییس جمهوری در هفته های گذشته برگزار شد اما از آن جلسه تا امروز پیشنهاد مکتوبی از تشکل های دانشجویی به دست ما نرسیده است.
وی افزود: دو پیشنهاد بیشتر از سایر موارد به صورت شفاهی در رسانه ها تکرار شده بود. یکی از این موارد، تاکید بر داشتن وکیل برای شاکی و متشاکی در جلسه شورای انضباطی بود.
رییس سازمان امور دانشجویان این بند از شیوه نامه را دارای مخالفان و موافقان زیادی عنوان کرد و ادامه داد: این درخواست دانشجویان را مطرح و در حال بررسی روی نقاط قوت و ضعف آن هستیم.
صدیقی با بیان اینکه بیشتر این پیشنهادهای به صورت شفاهی و پراکنده از تشکل ها دریافت شده است، گفت: مورد بعدی موضوع احضار دانشجویان بود که باز هم تاکید می کنم مخالفان در مورد این بند شیوه نامه انضباطی دقت کافی ندارند.
وی خاطرنشان کرد: در شیوه نامه انضباطی جدید، دانشگاه از طریق ارسال پیامک یا تماس تلفنی دانشجو را  برای دریافت دعوتنامه حضور در شورای انضباطی مطلع می کند.
وی یادآور شد: پیش از این، محرمانه بودن تخلف دانشجو به دلیل عبور دعوتنامه از چند کانال مثل خوابگاه تا رسیدن به دانشجو از بین می رفت.
معاون وزیر علوم همچنین درباره اصلاح شیوه نامه انضباطی گفت: به محض دریافت و جمع آوری نظرات و پیشنهادهای تشکل ها و دانشجویان، این موارد در کمیته مرکزی تشکیل شده ما بین دو وزارتخانه بررسی می شود.
صدیقی تاکید کرد: اگر اصلاحیه ای در شیوه نامه وجود داشته باشد به امضای این دو وزیر می رسد.
به گزارش ایرنا، شیوه نامه انضباطی در شهریور ۹۸ به دانشگاه ها ابلاغ شد که مخالفان و موافقان بسیاری داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =