بودجه ۹۹ دانشگاه‌ها نسبت به سال گذشته تغییر چندانی ندارد

تهران- ایرنا- معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بودجه ۹۹ دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری در لایحه پیشنهادی تغییر چندانی نسبت به سال گذشته ندارد.

محمدتقی نظرپور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش درباره بودجه سال جاری و ۹۹ دانشگاه ها اظهار داشت: در زمان حاضر وضعیت بودجه ۹۸ مناسب نیست چرا که منابع درآمدی کشور محدود شد و مشکلات، دست به دست هم داده است.
وی افزود: هفته گذشته جلسه وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با مسوولان سازمان برنامه و بودجه کشور درباره بودجه سال ۹۹ برگزار و اختصاص اعتبارات مناسب برای سال ۹۹ مطرح شد.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم ادامه داد: ۸۰ درصد اعتبارات دریافتی دانشگاه ها صرف پرداخت حقوق و دستمزد می شود و ۲۰ درصد باقیمانده در امور دیگر صرف می شود که وزارت علوم در تلاش برای دریافت این ۲۰ درصد است.
معاون وزیر علوم خاطر نشان کرد که ۹۵ درصد اعتبارات سایر دستگاه های اجرایی صرف حقوق و دستمزد می شود اما دانشگاه ها فقط دغدغه حقوق ندارند.
نظرپور تاکید کرد: وزارت علوم در تلاش است برای بودجه سال ۹۹ مراکز آموزش عالی اتفاقات مثبتی در پیش باشد.
به گزارش ایرنا،‌ در لایحه بودجه سال ۹۹ رقم پیشنهادی برای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بودجه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبلغ ۲۰۹ هزار و ۱۳ میلیارد و ۴۷۶ میلیون ریال بودجه هزینه ای و تملک دارایی سرمایه ای (عمرانی) است.
این در حالی است که بودجه مصوب امسال وزارت علوم ۱۳۴ هزار و ۲۸۷ میلیارد و ۱۱۱ میلیون ریال بود./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =