۱۸ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۲
کد خبرنگار: 2469
کد خبر: 83587736
۱ نفر

برچسب‌ها

دانش فنی تولید نانو هیدروکسی آپاتیت در کشور بومی شد

تهران- ایرنا- یک شرکت دانش بنیان فعال در حوزه نانو توانست با استفاده از تخصص محققان خود به دانش فنی تولید نانو هیدروکسی آپاتیت دست یابد و این محصول را به بازار عرضه کند.

دکتر مسعود حافظی مدیرعامل شرکت پردیس پژوهان فناوران یزد تولیدکننده مواد نانویی در بازدید از کارخانه این شرکت در یزد در جمع خبرنگاران گفت: ما در شرکت نانو موادی را تولید می‌کنیم که به عنوان مواد اولیه برخی شرکت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 وی با اشاره به اینکه این نانو مواد کاربردهای بسیاری در صنعت آرایشی، بهداشتی و پزشکی دارد، افزود: نانو اکسیدروی و نانو هیدروکسی آپاتیت دو نانو موادی هستند که در این کارخانه تولید می‌شوند، این مواد در کرم‌های جوانسازی پوست و ضدآفتاب قابل استفاده است که البته کاربردهای دیگری هم برای آن‌ها تعریف کرده‌ایم.
حافظی بیان کرد: تولید این مواد بخش اصلی فعالیت ماست و در کنار آن همچنین در زمینه غنی سازی آب‌های تصفیه نیز مطالعاتی را آغاز کرده‌ایم.
وی افزود: در این شرکت، محصول دیگری نیز بر پایه پوست میگو تولید می‌شود، از پوست میگو به ماده‌ای رسیده‌ایم که در صنعت آرایشی و بهداشتی و در بند آورنده‌های خون و تصفیه آب استفاده می‌شود.
مدیرعامل شرکت پردیس پژوهان فناوران یزد با بیان اینکه مجوزهای صنعت و معدن و وزارت بهداشت برای استفاده از ماده هیدروکسی آپاتیت در صنعت بهداشت و درمان را گرفته‌ایم، ادامه داد: در زمینه تولید و استفاده از نانو اکسید روی در حوزه محصولات آرایشی در حال اخذ مجوز نهایی هستیم.
وی بیان کرد: تولید این محصولات در یک راستا نبوده بلکه ما در این شرکت عمدتا به تولید دانش فنی اقدام کرده‌ایم. در حقیقت این شرکت مجموعه‌ای است که دانش فنی تولید می‌کند و با شرکت‌های دیگر وارد مذاکره برای تولید محصول می‌شویم. بیشترین فروش ما هیدروکسی آپاتیت و نانو اکسید روی است.
حافظی یادآور شد: ما توانسته‌ایم اولین شرکت ایرانی باشیم که مجوز تولید نانو هیدروکسی آپاتیت را اخذ کرده‌ایم، عمده این ماده در کشور وارداتی است.
وی گفت: از این ماده برای دهان شویه و خمیردندان نیز  استفاده می‌شود. قیمت جهانی این ماده ۴٠٠ یورو در هر کیلوگرم است و قیمت ماده تولیدی ما هر کیلو یک میلیون تومان است.
مدیرعامل شرکت پردیس پژوهان فناوران یزد بیان کرد: نانو اکسید روی نیز در محصولات آرایشی و بهداشتی به ویژه کرم‌های ضدآفتاب مصرف می‌شود و با تولید این ماده و کسب اعتماد از بازار، برآورد ما این است که عمده مصرف تولیدکننده‌ها به سمت تولید داخل بیاید زیرا محصول ما از لحاظ کیفیت طوری است که دو برند مطرح در تولید لوازم آرایشی و بهداشتی کیفیت این محصول را تایید و در خط تولید پایلوت خود استفاده کردند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =