خلیل‌زاده: «استراماچونی» برنگردد، یک مربی محبوب جایگزین می‌کنیم

تهران- ایرنا- رییس هیات مدیره باشگاه استقلال، گفت: چنانچه «آندره‌آ استراماچونی» به ایران بازنگردد، یک مربی که محبوبیت زیادی دارد را جایگزین او می‌کنیم.

«اسماعیل خلیل‌زاده» در خصوص حواشی ایجاد شده برای باشگاه استقلال و ترک ایران از سوی سرمربی ایتالیایی، گفت: قرارداد ما با استراماچونی سالی ۷۵۰ هزار یورو به همراه دو دستیارش بود که ۳۲۷ هزار یورو از این مبلغ را پرداخت کردیم.

وی افزود: ۱۰۰ هزار یورو از این مبلغ در ابتدای کار و بقیه ماهیانه پرداخت شد و در قرارداد قید شده که پول به حساب او در میلان پرداخت شود. آخرین بار این پول را از طریق یکی از صرافی‌ها واریز کردیم که او گفت مشکل‌ساز شده است. سپس حسابی از کشور چک اعلام کرد که پول ارسالی ما برگشت خورد.

خلیل‌زاده ادامه داد: استراماچونی دو سال با ما قرارداد دارد. درخواست او در دو هفته‌ اخیر، تبدیل قرارداد دو ساله به یک ساله بود که ما خواهان برگزاری جلسه با او شدیم. متاسفانه او به این جلسه نیامد و حتی در جلسه‌ای که دیروز ترتیب دادیم هم نیامد. احساسش این بود که قراردادش را باید به یک سال تبدیل کند که فکر می‌کنم دلیلش این بود که مبلغ قراردادش را برای سال دوم افزایش دهد.

رییس هیات مدیره استقلال تاکید کرد: اسناد پرداخت‌های ما موجود است که ۳۴۰ هزار یورو به او پرداخت کرده‌ایم. اگر حساب کنیم، ماهی ۵۰ هزار یورو را که باید دریافت می‌کرد، گرفته است. برای پرداخت پول، مشکل داریم اما اینکه بگوید بندی در قرارداد است که باشگاه به آن عمل نکرده، درست نیست.

وی در مورد استعفای مدیرعامل و اعضای هیات مدیره استقلال، توضیح داد: این مساله صحت ندارد و از همه اعضا خواستم که کمک کنند. هیات مدیره به کارش ادامه می‌دهد و دیشب و امروز هم در هتل حضور داشتیم و بازیکنان امروز به میدان خواهند رفت. استراماچونی طبق قرارداد باید در بازی امروز حضور داشته باشد، اما اگر نیاید به سراغ گزینه جایگزین می‌رویم. عصر امروز، جلسه‌ای داریم و افراد بزرگ داخلی و خارجی را بررسی می‌کنیم که ترجیح ما گزینه داخلی است.

وی گفت: سرمربیانی بودند که چهار تا شش ماه پول نگرفتند. تمام اصرار استراماچونی تبدیل قرارداد به یک سال بود. طبق اخباری که من شنیده‌ام، او پیشنهادی از یکی از کشورهای همسایه داشته است. دیشب با توجه به اینکه نمی‌خواستیم هواداران ناراحت شوند، با درخواست او موافقت کردیم اما متاسفانه او در حرکت غیرحرفه‌ای کشور را ترک کرد. از طرفی او به صورت یک طرفه قراردادش را فسخ کرده که در هیچ کجای دنیا رخ نمی‌دهد.

این مقام مسئول تصریح کرد: در اوایل لیگ استقلال می‌باخت، اما تنها کسانی که از استراماچونی حمایت کردند، اعضای هیات مدیره بودند و باز هم می‌توانیم بحران را مدیریت کنیم. به هواداران عرض می‌کنم که آرامش خودشان را حفظ کنند و کسی که جانشین او می‌شود، مربی بزرگی است.

وی گفت: در هیچ بندی تخلف نکردیم و حتی وکلا هم این موضوع را می‌گویند. اگر تخلف کرده بودیم، این موضوع را اعلام می‌کردیم. از مدیرعامل باشگاه می‌خواهم که قراداد را منتشر کند. در صورتی‌که استراماچونی نیاید، مربی بزرگی که همه دوستش دارند به استقلال می‌آید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =