ارتقای چهار پله‌ای سمنان در بودجه ۹۹

سمنان- ایرنا- رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان سمنان گفت: بودجه استان با افزایش مناسب، از رتبه سی و یکم کشور در گذشته به رتبه بیست و هفتم از مجموع اعتبارت ملی، استانی و هزینه‌ای و عمرانی ارتقا یافت.

نادرمالکی روز دوشنبه در نشست تبیینی، اطلاع‌رسانی و خبری در قالب شورای اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری افزود: لایحه بودجه ۹۹ با رقم حدود ۱۹ میلیون و ۸۸۰ هزار میلیارد ریال با افزایش ۱۶ درصدی و با توجه به شرایط تحریم ها از سوی دولت تقدیم مجلس شد.

وی با اشاره به پیوست لایحه بودجه امسال، تصریح کرد: با توجه به مشکلاتی که در اعتبارت بود، بودجه سال ۹۹ کل کشور افزایش مطلوبی داشت.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سمنان ادامه داد:  پیوست قانون لایحه بودجه ۹۹ نشان می‌دهد برای طرح‌های ملی استان که در گذشته به طور عموم اعتبار اندکی داشتند، امسال اعتبار بودجه خوبی لحاظ شده است.

وی تاکید کرد: برای طرح‌های انتقال آب دریای خزر، سد فینسک، بخش‌های فرودگاهی استان، بیمارستان‌ها، راه‌ها و زندان سمنان و دامغان اعتبارات مطلوبی در سال ۹۹ در نظر گرفته شده است.

مالکی با اشاره به تدوین سند آمایش سرزمینی، اضافه کرد: مطالعه این سند در استان سمنان در سال ۹۶ به پایان رسید و در سال‌ ۹۷ مصوب شد.

وی افزود: سند تدبیر و توسعه شهرستان‌های استان سمنان به پایان رسید و برای طرح‌های ۲۴ دستگاه اجرایی استان مطابق با برنامه ششم توسعه و راهبری‌های لازم استخراج شد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سمنان یادآور شد: سند توسعه ۴۱ روستا در سال ۹۶، سند توسعه ۸۷ روستا در سال گذشته و امسال نیز برای بالای ۷۰ روستا سند توسعه در حال تهیه است.

وی اظهارداشت: سمنان جزو استان‌هایی است که مطالعات تولید سرانه شهرستانی در آن انجام شد که مبنایی برای برنامه‌ریزی و بودجه‌ریزی در این استان می شود.

نشست تبیینی، اطلاع‌رسانی و خبری استان سمنان در قالب شورای اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی به ریاست حبیب‌الله خجسته‌پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با حضور مدیرکل تعاون‌، کار و رفاه اجتماعی، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان، مدیرشرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان و  چندتن دیگر از مدیران برگزار شد.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اخبار مرتبط