۱۸ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۵
کد خبرنگار: 2047
کد خبر: 83587611
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش ۱۱۰ درصدی پرونده‌های تخلف در بازار

تهران-ایرنا- قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی اعلام کرد: در این ۲۱ روز اخیر، تعداد پرونده‌های تشکیل شده برای واحدهای صنفی، ۲۵ هزار و ۴۱۶ فقره بوده که در مقایسه با مدت مشابه ماه گذشته افزایش ۱۱۰ درصدی داشته است.

به گزارش روز دوشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «حسین مدرس خیابانی» در شصت و نهمین جلسه کارگروه تنظیم بازار کشور اضافه کرد: ارزش ریالی این پرونده‌ها با ۱۸۵ درصد افزایش، بیش از ۱۶۹ میلیارد و ۸۷۱ میلیون ریال برآورد می‌شود.

وی ادامه داد: بازرسان سازمان حمایت، سازمان‌های صنعت استان‌ها، بازرسی اصناف و همچنین اتحادیه‌های تحت پوشش، در ۲۱ روز بعد از اجرای طرح تشدید بازرسی بعد از اصلاح قیمت بنزین، حدود ۵۱۶ هزار و ۲۹۰ مورد بازرسی انجام داده‌اند. همچنین برای ۳۷ هزار و ۹۴۳ متخلف صنفی برگه گزارش بازرسی به ارزش بیش از یک هزار و ۲۱۷ میلیارد و ۱۷۵ میلیون ریال صادر و مراتب را جهت بررسی های بعدی به تعزیرات حکومتی ارجاع کرده‌اند.

مدرس خیابانی اضافه کرد: تعداد بازرسی سازمان حمایت و سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها در این ۲۱ روز بیش از ۲۹۸ هزار و ۷۶۵ مورد بوده که نسبت به مدت مشابه ماه گذشته بیش از ۷۰ درصد افزایش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: از طریق سامانه ۱۲۴ و برنامه آپ که شکایت مردمی را در سطح عرضه وصول می‌کند، در این ۲۱ روز بیش از ۲۵ هزار و ۱۲۵ مورد شکایت دریافت و مورد رسیدگی قرارگرفته است.

این مقام مسوول گفت: بازرسی اصناف نیز در این مدت بیش از ۲۱۷ هزار بازرسی در سطح خرده فروشی و عمده فروشی ها انجام داده و برای بیش از ۱۱ هزار متخلف صنفی پرونده تخلف تشکیل و مراتب را به تعزیرات حکومتی استان‌ها ارجاع داده است.

استقرار پایگاه‌های بازرسی اصناف در مراکز بزرگ تجاری استان‌ها

قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی افزود: با توجه به مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور و با محوریت اتاق اصناف در سطح استان‌ها و شهرستان‌ها و در مراکز بزرگ تجاری و بازارهای مرکزی شهرها، پایگاه‌های دائمی بازرسی مستقر می شود.

مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: هم اکنون در ۱۷ استان پایگاه‌های بازرسی دایر شده و ۶۱ پایگاه فعال وجود دارد که با دریافت شکایت‌های شهروندان در مراکز تجاری در همان محل به تخلفات گزارش شده رسیدگی می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =